Burun Estetiği Hakkında – Dr. Ozan Balık

İnsanların genel görünümü açısından kullanılan çeşitli yöntemler arasında burun estetiği yöntemi başta gelir. Bu yöntem sayesinde hastaların burun yapısında estetik görünümlerinin yanı sıra iyi nefes alma imkânı da ortaya çıkar.

burun estetiği

Sonuç olarak bu tedavi yöntemi hastalarda hem estetik hem de sağlıklı bir şekilde nefes alıp vermek açısından da gereklidir. Hastalar daha güzel görünebilmek için bu yöntemleri tercih edebilir. Bu yöntemler sayesinde hastalarda burun yapısı daha dik olabilir. Yine bazı sorunlar için özelleşmiş estetik yöntemler kullanılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nedir?

Her hastanın burun yapısı birbirinden farklıdır. Bu nedenle bazı hastalar burun estetiği yöntemlerini tercih eder. Aynı zamanda bu işlemlerin son zamanlarda daha kolay bir şekilde yerine getirilmesi aşamasında açık ya da kapalı yöntemler kullanılır. Her iki yöntem ile de hastaların estetik beklentileri karşılanmış olur.

Günümüzde bu yöntemlerin yanı sıra kullanılan dolgu işlemleri sayesinde de hastaların burun yapısında istenilen değişiklikler yerine getirilmiş olur. Hastanın beklentilerine göre ve aynı zamanda hastaların isteklerine göre değişen yöntemler mevcuttur. Ameliyat aşamasında değişen yöntemler kullanılarak hızlı bir şekilde tedavi sağlanabilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun ameliyatlarında esas olan burun yapısında bulunan kemik kıkırdak ya da mukoza yapılarında istenilen müdahalelerin yerine getirilmesidir. Bu amaçla genel anestezi altında burun içerisinden girilerek kapalı ameliyatlar uygulanır. Bunun dışında açık yöntemde ise burun üst kısmından deri altından girilerek ilgili yapılara müdahale edilir. Burun estetiği yöntemlerinden yararlanmak için bu yöntemlerden birini tercih edebilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Bu yöntem burun şeklinden memnun olmayan hastalar için önceliklidir. Bunun dışında burun nefes alıp vermenizi sağlayan bir organ olduğundan dolayı hastaların nefes alıp verebilmelerini daha konforlu hale getirilmesi için de kullanılır.

Bu yöntem aynı zamanda burun eti denilen ve zamanla büyüyen yapıların da ortadan kaldırılmasını temin eder. Bu nedenlerden dolayı hem estetik nedenlerden dolayı hem de hastalık nedenlerinden dolayı bu yöntemler kullanılır.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Her ameliyat yöntemi öncesinde hastaların stres yaşamamaları gibi bu yöntemde de hastaların stres ve kaygı içerisinde olmaması beklenir. Burun estetiği fiyatları beklentileri karşılayan bir nitelikte olmakla birlikte hastaların operasyon öncesinde temiz bir yüz hattına sahip olması gerekir. Bunun dışında kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamak gerekir.

Bu tür detaylara dikkat ederek ve gerekli işlemleri yerine getirerek operasyona hazır hale gelebilirsiniz. Doktorlar operasyon öncesinde film çekerek burun yapısı hakkında kesin bir bilgi sahibi olabilirler.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

İnsanların ihtiyaç duyduğu estetik bir yöntem olan burun estetiği fiyatları kadar olduğu gibi aynı zamanda kullanılan yöntem olarak da tercih edilen bir yöntemdir.

Son zamanlarda bu yöntemin sonrasında hastalarda silikon tampon uygulanması hastaların daha rahat hareket etmesine imkân tanır. Hastaların ameliyat sonrası belirli bir süre dinlenmesi gerekir. Yine hastaların bu işlemlerin sonucunda yüz ve mimik hareketlerine dikkat etmesi de gereklidir.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Her sağlık merkezinde farklı fiyatlar karşımıza çıkabilir. Bunun yanında bu yöntemin gerçekleştirilmesi aşamasında hastaların beklentilerinin de fiyatları etkileyen bir yönü bulunmaktadır. Son zamanlarda bu yöntemin yaygın olarak kullanılması ile birlikte fiyatlar daha makul sevilere indirilmiştir.

Fiyatlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitelerine bakabilirsiniz. En iyi fiyat teklifleri ve aynı zamanda burun estetiği fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için hastanelerden ve estetik merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.