Fatih Altaylı: Çamlıca’ya dev bir cami yaptınız, şimdi bir tane de Levent’e dikiyorsunuz, herhalde Merkez Bankası başkanlarının günahlarının kefareti olarak

Fatih Altaylı: Çamlıca’ya dev bir cami yaptınız, şimdi bir tane de Levent’e dikiyorsunuz, herhalde Merkez Bankası başkanlarının günahlarının kefareti olarak.

fatih altaylı

HaberTürk yazarı Fatih Alaylı, köşe yazısında, İstanbul’da Levent’e inşa edilen yeni Merkez Bankası binası arazisine yapılacak camiye ilişkin olarak, “Herhalde Merkez Bankası başkanlarının günahlarının kefareti olarak” dedi.

Fatih Altaylı bugünkü yazısında şunları kaydetti:


• Çamlıca’ya dev bir cami yaptınız. Cumhuriyet döneminin ilk ve tek Selatin camiini. Zevksizlik abidesini. Mimar Sinan’ın neredeyse altı yüz yıl önce taştan nakşettiği caminin beton kopyasını. O günden bugüne bir arpa boyu yol alamadık dercesine. Allah aşkına söyleyin kaç kişi gidiyor? Bir normal günde bir vakit namazına kaç kişi katılıyor bu camide.

• Şimdi bir tane de Levent’e dikiyorsunuz. Merkez Bankası’nın arsasına. Herhalde Merkez Bankası başkanlarının günahlarının kefareti olarak. O da dev. Ona da kaç kişi gidecek merak ediyorum.


• Hala anlamadınız değil mi! Millet sizden ibadet edecek yer istemiyor. Sizden iş istiyor, çocuklarına gelecek istiyor, eğitimde fırsat eşitliği istiyor, doğru düzgün üniversiteler istiyor, Adalet istiyor, iyi yetiştirdiği çocuğu için liyakate dayalı sistem istiyor, huzur istiyor, mutluluk istiyor. Siz ise ona cami veriyorsunuz. İçi boşaltılmış bir din söyleminin, içi boş camilerini. Zannediyorsunuz ki, millet o camilerde size dua edecek. Ama yanılıyorsunuz. Bu gidişle beddua edecek. Yazının tamamını için tıklayın

Dolar tutulamayacak: Erdal Sağlam tarih verdi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.