Robot süpürge teknolojisinde devrim: Emme gücü ortalamanın üç katı!

Şimdi özelliklerini sayacağımız robot süpürge, 8.000pa’lık büyük emiş gücüne sahip. Bu da onu diğer robotların üç katına çıkarıyor! Sadece bu özellik bile birçok kullanıcıyı, teknoloji meraklılarını ve robovac geliştiricilerini adeta büyülüyor. Birçok geliştirici bu modeli incelemeye başladı bile. Hatta bazıları ne kadar güçlü olduğunu öğrenmek için robotu parçalarına ayırıyor.

twotoo robot süpürge

8000pa emiş gücü, ne kadar güçlü?

Ecovacs’ın amiral gemisi X1 OMNI, 5.000pa emiş gücüne sahip olduğunu bildiriyor. 3.000pa fark, klasik iRobot i7+’nın emme gücünün yaklaşık 1,5 katı anlamına geliyor. Peki iki robot süpürge devini geride bırakan bu gizemli oyuncu kim?

Gelişmekte olan yüksek teknoloji ev aletleri markası TWOTOO. Peki ama reklamı yapılan emiş gücüne sahip mi? Gerçek temizlikte de 8,000pa güce ulaşabiliyor mu? Bu soruları çözmek için bazı teknoloji eleştirmenlerine ulaştık ve bir dizi test yaptık.

robot vacum

TWOTOO robot süpürge ile vida testi

Mısır gevreği gibi kolay emilen atıklara odaklanmadık. Bunun yerine Xg of M4*15 ölçüsünde bazı ağır vidalar kullandık. TWOTOO robot süpürgenin emiş gücü, vidaların hepsini zahmetsizce topladı. Toz kutusunda dönen vidaların şiddetli sesini duyabiliyorduk. Uzmanlar işlemin ‘hızlı ve güçlü’ olduğuna dikkat çekti. Ayrıca 2.700pa, 3.00pa, 4.000pa ve 5.000pa gücündeki robot süpürgeleri de aynı testten geçirdik. Hiçbiri tüm vidaları temizleyemedi. Hatta bazıları sıkıştı ve kapandı.

TWOTOO robot süpürge ile halı yüzey testi

Uzmanlar zor bir döşeme yüzeyi olan halı üzerinde başka bir test gerçekleştirdik. 5m² boyutundaki bir halıda saç, un ve fasulye de dahil olmak üzere çeşitli atıklar döktük. Geçen testteki gibi, TWOTOO süpürme yüzeyinde halıyı tespit ettiği anda emişini artırdı. 5 dakikadan kısa bir sürede, iki kez belirli bir rota izledi ve tam bir toz kutusu (240ml) bildirdi. Aynı temizlik zamanında, diğer dört rakip 78ml, 102ml, 134ml ve 151ml topladı. İkinci en iyi bile TWOTOO’nun yaklaşık 100ml gerisindeydi. Uzmanlar daha önce hiç bu kadar büyük bir fark görmediklerini belirttiler.

güçlü emiş robot

Uzmanlara göre robot süpürge geliştirmede bir kilometre taşı olan 8.000pa performansının tanıtımı yapılan emiş gücüne uyduğu kanıtlandı.

Yapay zeka navigasyon ve engelden kaçınma özelliği

Diğer özelliklere gelince, TWO’nun navigasyonu ve engelden kaçınması da etkileyici. Son teknoloji 3D ToF ve AI (yapay zeka) dürbün engel önleme teknolojileriyle donatılan TWOTOO, şüphesiz sektörün lideri konumunda. Engelden kaçınma özelliği, bir robot süpürgenin ne kadar akıllı olduğu için önemli bir kriterdir. Bu özellik robotun evin etrafında ne kadar iyi gezindiğini ve acil durumlarla nasıl ilgilendiği belirler. Bu açıdan bakıldığında, TWOTOO yeni nesil akıllı robot süpürge makinelerinin bir temsilcisi niteliğindedir.

8000pa robot

Bunun yanı sıra, 4.000vpm süpersonik paspaslama, 4 seviyeli su kontrolü, süpersonik halı algılama, 3,5 saatlik maksimum çalışma süresi, akıllı sesli komut…

robot süpürge

Bu özelliklerin hepsini olağanüstü TWOTOO‘da görebilirsiniz. Tüm yönleri göz önüne alındığında, diğer robotlardan farkını anlamak oldukça kolay.

twotoo vacum

Robot süpürge endüstrisinde daha fazla rakip görmeyi ve teknolojik devrimi sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.

twotoo