AKP’li Demirbağ’dan vatandaşa geçim tavsiyesi: 2 kilo et yerine yarım kilo yeriz, 2 kilo domates yerine 2 tane yeriz!

AKP Milletvekili Zülfü Demirbağ’dan vatandaşa tepki çeken geçim tavsiyesi: 2 kilo et yerine yarım kilo yeriz, 2 kilo domates yerine 2 tane yeriz!

zülfü Demirbağ

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ artan gıda fiyatlarına karşı ekonomik krizle boğuşan vatandaşlara dikkat çeken önerilerde bulundu. “Bugün ekonomik sıkıntı çekebiliriz” diyen Demirbağ, “Normal şartlarda ayda iki kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Biber alacaksak bir kilo yerine üç tane alırız” ifadelerini kullandı.

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, yaptığı açıklamada yüksek enflasyon ve ekonomik krizle boğuşan vatandaşlara ilginç önerilerde bulundu.


2 kilo et yerine yarım kilo yeriz

Demirbağ, geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşa şu tavsiyeyi verdi:

“Cumhurbaşkanımıza, devletimize güvensinler, biz Suriye değiliz. Türkiye’yi Amerika’nın talimatıyla Suriye’ye çevirmeye çalışıyorlar. Suriyelilerin geleceği bir yer var, kapı var, Türkiye var ama bizim gidecek bir yerimiz yok.

Bir millet için önemli olan önce vatanıdır, namusudur, haysiyetidir, şerefidir. Bugün ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Diyelim ki normal şartlarda ayda bir kilo, iki kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domates iki kilo alıp, yarısını diyelim ki dikkatli kullanmadığımız zaman çöpe gidiyor, iki tane alırız ya.

Kış günü, iki tane, üç tane alırız. Turfanda olarak bu sebzeyi kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil. Biber alacaksak üç tane alırız, bir kilo alacağımıza… Bunlara bu fırsatı vermeyelim. Piyasadaki bu fırsatçılara, tefecilere, vicdansızlara bu fırsatı vermeyelim derim ben.”

“Sözlerim muhalefet tarafından çarpıtıldı”

Partisinde yapmış olduğu konuşmayla tepkileri çeken Demirbağ SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada sözlerinin muhalefet tarafından çarpıtıldığını ifade etti.

Vatandaşlara sebze meyve alımlarında herhangi bir tavsiyede bulunmadığını ve o toplantının aile sohbeti içerisinde geçtiğini belirten Demirbağ, şunları söyledi:

“Türkiye’deki alışkanlıklarımız geçmişten gelen bir alışkanlık. Alışverişe gittiğiniz zaman imkanımız varsa ihtiyacımızı kilolarca alıyoruz. Hatta diğer hafta almamak için birkaç kilo birden alıyoruz. Bu günümüzde de spekülatörler, vurguncular, tefeciler tarlada 1 lira olan domatesi piyasada 7-8 liraya, limonun kilosu 40-60 kuruş civarındayken 8 liraya satıyorlar.

Bunun önüne geçmek için bu haksız kazanç sağlayanların değirmenine su taşımamak için ihtiyaç fazlası almamamız gerekir. Bu alışkanlıklarımızı bir tarafa bırakıp ihtiyaçlarımız kadar almamız lazım.  Böyle yapılırsa piyasaları bu şekilde dengede tutarak vurgunculara fırsat vermeyiz.

Kaldı ki ben burada vatandaşa öneride bulunmadım ‘yapmamız lazım’ dedim.  Kış gününde turfanda sebzenin  sağlığa zararlı olduğunu söylememi dahi eleştirmişler. Bende şeker olduğu için yıllardır programlarda dikkatimi çeker. Programlardaki doktorlar mevsimi gelmeyen sebzeleri yemeyin diye uyarılarda bulunuyorlar. Elinizi vicdanınıza koyun yıllardır bu konular televizyonlarda konuşulmuyor mu? Benim o günkü sözlerim baştan sona çarpıtıldı”

“Aile sohbetini bu kadar gündeme taşıması esef verici”

“Bu yıkım siyaseti yapan muhalefete yakışır bir anlayış tarzı” diyen Demirbağ,  şöyle devam etti:


“Bizim CHP’den farkımız şu. Benin evim de ortada, bindiğim araba da ortada, yaşam tarzım da ortada. Muhalefetin bana böyle saldırması benim için şereftir.   Bütün parti sözcülerinin kalkıp ta böylesine dikkate alınmaması gereken aile sohbetini bu kadar gündeme taşıması esef verici ve manidar.

Manidar olmasının sebebi de şu, yakın zamanda İYİ Parti milletvekilinin kalkıp bir şehit kardeşine ağıza alınmayacak küfürler etmesi arkasından da liderinin meclis çatısı altında şehit yakına ‘provokatör ve yavşaklar’ ifadelerini kullanmasından sonra biz bunun üzerini nasıl kapatırız düşüncesiyle kalkmışlar domates, salatalığı gündeme getiriyorlar.”

CHP’li Öztrak’tan tepki: İnsaf be kardeşim! Utançlarını yitirmişler!

CHP Sözcüsü Faik Öztrak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

– İnsaf be kardeşim. Bırak eti, domatesi, sebzeyi… Millette ekmek alacak hal bırakmadınız. Bunlar kibir abidesi olmuşlar, milletle alay ediyorlar, utançlarını yitirmişler. Bunların gözleri var görmez, kulakları var duymaz, kalpleri de millete karşı mühürlü.

– Milletimiz, ‘Nas’ı ağızlarından düşürmeyenlerin bu halini görünce, Erdoğan şahsım hükümetinin karanlığından sabahın aydınlığına tez elden ulaşabilmek için gece gündüz Felak, Nas duaları okuyor. Bunlara bir tavsiyede bulunuyorum. Öyle gözüküyor ki ekmeğe gelen zamlar durmayacak. Erken davransınlar, beyaz ekmeğin zararlarını millete şimdiden anlatmaya başlasınlar. Bu işin bir tane çözümü var. Seçim, seçim, seçim…

İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu ise “Milletle alay etmek Gayrettullaha dokunur” diye konuştu.

DP’li Enginyurt: Bu milletin açlığıyla dalga geçmeyin!

Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’ta yaptığı açıklamada Demirbağ’a tepki göstererek “Zülfü efendi! Sağlığı zararlı olan tek şey var, o da sizsiniz. Bu milletin açlığıyla dalga geçmeyin. Yokluğuyla dalga geçmeyin” dedi.

CHP’li Gürsel Erol: AKP tamamen halktan ve gerçeklikten kopmuş durumda!

AKP’li vekil Zülfü Demirbağ’ın açıklamalarına CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol da tepki gösterdi. AKP’nin halktan ve gerçeklikten koptuğunu vurgulayan Erol şunları söyledi:

“AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Bey’in açıklamalarını hayretle karşıladım. İnsanlar ayda 2 kilo et alacaklarına yarım kilo alsın, 2 kilo domates, biber yerine tane ile alsın tavsiyesinde bulunuyor. Hangi devirdeyiz? 2021 bitiyor 2022’ye giriyoruz iktidar partisi milletvekilinin vatandaşlara ettiği tavsiyeye bakın. Uzun süredir gözlemlediğimiz bir durumun dışavurumu.

Bu durum yalnızca Zülfü Demirbağ ile ilgili münferit bir şey değil. AKP’nin bakan, milletvekili, genel merkez, örgütleri yani tüm kadroları halktan ve gerçeklikten tamamen kopmuş durumda.  Kendilerince bir hayal alemi yaratıp algı oluşturacaklar. Ama mızrak çuvala sığmıyor. İşsizlik, enflasyon, kurdaki yükseliş, giderek yoksullaşan halk bu ülkenin gerçek gündemi.


Nitelikli büyüme, refah, insani gelişmişlik, istihdam artışı, fiyat istikrarı gibi konular artık gündemlerinde bile yok. İnsanların alım gücünün düşmesine ve halkın yoksullaşmasına bağlı olarak temel gıda maddelerine dahi erişememelerini insanların gözünün içine baka baka dalga geçer gibi değerlendiriyorlar. AKP’ye gönül vermiş hemşehrilerimin bunları iyi değerlendirmesini istiyorum, kamudan dört beş maaş alan bu mutlu azınlık sizin çaresizliğinizi görmüyor.”

Mahfi Eğilmez açıkladı: Kamuoyu ilk kez bu açıklamadan öğrendi!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.