AKP’li vekil: Saray dediğiniz Külliye’de çalışıp aç kalanlar var!

AKP Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için ‘Kafanızda oluşturduğunuz o saray gibi kâşane yok oralarda. Birçoğu sabahlara kadar çalışıyorlar ve inanın ki benim bildiğim ‘saray’ dediğiniz Külliye’de çalışıp da aç sabah edenleri ben biliyorum’ dedi. 

Külliye'de çalışıp aç kalanlar

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda süren 2022 Yılı Bütçe Teklifi görüşmelerinde önceki gün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gündeme geldi. Bakan Kurum, muhalefet milletvekillerinin sorularına çoğunlukla yanıt vermezken bunun yerine tartışmalı ifadeler sarf etti.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, Bakan Kurum, “Şimdiye kadar muhalefet belediyeleri hangi işi istemiş de Bakanlık olarak veya Bakanlığımıza bağlı birimler olarak biz engellemişiz? Her gittiğimiz yerde parti ayrımı gözetmeksizin her türlü desteğe hazır olduğumuzu hep ifade ettik’ dedi.


Muhalefet milletvekilleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın çalışmaları ve bütçe tercihleri hakkında açıklama beklerken konuşmasının bir bölümünde partisini öven Bakan Kurum, diğer bölümünde ise aniden mani okumaya başladı. Bakan Kurum, Kanal İstanbul konusundaki eleştirilere de yanıt verdi. Kanal İstanbul için referandum yapılmış gibi bilgi veren Kurum, “Kanal İstanbul, Cumhurbaşkanımızın milletin onayına sunduğu, milletin de onay verdiği büyük bir projedir. Kanal İstanbul, hep söylüyoruz boğazımızın özgürlük projesidir” ifadelerini kullandı.

AKP’li başkandan Kurum’a temiz dil uyarısı

Muhalefet milletvekillerine sık sık “Yalan söylüyorsunuz” sözünü sarf eden Bakan Kurum’a, AKP’li Komisyon Başkanı Cevdet Yılmaz’dan da uyarı geldi. Yılmaz, Bakan Kurum’u, “Temiz bir dil kullanalım, Bakanlar da dahil” sözleriyle uyardı.

“Külliye’de çalışıp da aç sabah edenleri biliyorum”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde konuşan AKP Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda çalışanların çoğunlukla “aç kaldıklarını” söyledi. Aydemir, konuşmasında şu iddialarda bulundu:


“Burada emek veren kadroları ben biliyorum. Saray kavramı kullanılıyor, çalışma şartlarına gidin bakın. Samimi söylüyorum, o kafanızda oluşturduğunuz o saray gibi kâşane yok oralarda. Birçoğu sabahlara kadar çalışıyorlar ve inanın ki benim bildiğim ‘saray’ dediğiniz Külliye’de çalışıp da aç sabah edenleri ben biliyorum.”

Anket: Halkın yarısından fazlası yeterli düzeyde beslenemiyor! İndigo Dergisi’ni Telegram‘da takip edin