İyi Parti Milletvekili Erhan Usta’dan Osman Öcalan paylaşımı: TRT ve Ak Parti camiasına başsağlığı dilerim

İyi Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta’dan Osman Öcalan paylaşımı: TRT ve Ak Parti camiasına başsağlığı dilerim.

Osman Öcalan

Osman Öcalan’ın 2019 yerel seçimlerinden önce TRT Kurdi’ye çıkarılması tartışmalara yol açmıştı. İyi Parti’li Erhan Usta’dan Osman Öcalan paylaşımı geldi: “Terörist Osman Öcalan ölmüş. TRT ve Ak Parti camiasına başsağlığı dilerim.”

Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de bir vatandaşa küfür etmesinin ardından İyi Parti Grupbaşkanvekiliğine getirilen Erhan Usta, Abdullah Öcalan‘ın kardeşi Osman Öcalan‘ın ölümüne ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Terörist Osman Öcalan ölmüş. TRT ve Ak Parti camiasına başsağlığı dilerim. Ateşi bol olsun!” ifadelerini kullandı.


2019’daki yerel seçimlerden önce Osman Öcalan’ın TRT Kurdi’ye çıkarılması tartışmalara yol açmıştı.

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın Koronavirüs tedavisi gördüğü Erbil’de hayatını kaybetmesinin ardından İYİ Parti Grupbaşkanvekili Erhan Usta, Twitter’da hesabından yaptığı paylaşımda “Terörist Osman Öcalan ölmüş. TRT ve Ak Parti camiasına başsağlığı dilerim. Ateşi bol olsun!” ifadelerini kullandı.


İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, ise “Ateşi bol olsun. Bunu TRT’ye çıkaranlar da beter olsun” paylaşımını yaptı.

Erdoğan’dan CHP’ye: 2023’te iktidarı almak gibi bir imkanları olmayacak


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.