İstanbul’un En İyi 7 Saç Ekim Merkezi ve Bilinmeyen Gerçekleri

İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri, uluslararası standartlarda saç ekimi operasyonları gerçekleştiren ve bu saç ekimi uygulamalarında öncü olan merkezlerdir. İstanbul’da en iyi saç ekim merkezi olarak anılmaya uygun birçok klinik ve doktor bulunmaktadır.

Saç Ekim Merkezi

Tüm dünyada saç ekiminin öncüsü olan ve dünyanın farklı bölgelerinde sağlık turizmi kapsamında ziyaretçi ağırlayan Türkiye, uluslararası tanınırlığı yüksek olan birçok merkeze ev sahipliği yapar. Özellikle başta İstanbul olmak üzere büyükşehirlerde faaliyet gösteren saç ekim merkezleri ve klinikleri, Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri arasındadır. Dünya çapında tanınırlığa sahip olan bu merkezler, her yıl on binlerce ziyaretçinin ülkemize seyahat etmesini sağlar.

En İyi Saç Ekim Merkezi Hangisidir?

En iyi saç ekim merkezi hangisi, merak edenler için birçok farklı alternatifin bu statüye uygun olduğunu söylemek mümkündür. Verdikleri hizmet ve yüksek standartta teknolojik donatılarla saç İstanbul’daki saç ekim merkezleri, global ölçekte adından söz ettirmeyi başarmıştır. Ayrıca İstanbul’da hizmet veren bazı saç ekim merkezleri, tamamen kendilerine özgü tekniklerle operasyonlar gerçekleştirir. Ar-Ge çalışmalarına önem veren bu merkezler, saç ekimi alanında yeni tekniklerin ortaya çıkması için zemin hazırlamıştır.


Nasıl En İyi Saç Ekim Merkezi Tespiti Yapılır?

En iyi saç ekim merkezi nasıl anlaşılır, sorusuna doğru bir cevap verebilmek için belli başlı kriterlerin dikkate alınması gerekir. Bu kriterlerin başında merkez ya da klinikler tarafından sunulan hizmetin standartları, operasyon başarıları, hekim yeterlilikleri ve hijyen konusunda gözetmiş olduğu hassasiyetler gelir.

İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri belirlenirken göz önüne alınması gereken temel kriterler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Merkezin sağlamış olduğu hizmetlerin kalitesi ve çeşitliliği
 • Merkez içerisinde saç ekimi operasyonu gerçekleştiren hekimlerin tecrübesi ve mesleki yetkinlikleri
 • Merkezin teknolojik donanım açısından yeterliliği
 • Merkezi hijyen ve sterilizasyon kurallarına yönelik hassasiyeti
 • Operasyonlarda kullanılan saç ekim tekniği alternatifleri
 • Hekimlerin ulusal ve uluslararası alanda tanınırlığı
 • Yardımcı personellerin yeterliliği ve mesleki tecrübesi
 • Daha önce operasyona katılan hastaların geri bildirimleri ve yorumları

Tüm bu durumlar en iyi saç ekim merkezi hakkında fikir sahibi olmak için dikkat edilmesi gereken en temel unsurlardır.

İstanbul saç ekim merkezleri hakkında daha detaylı bilgi almak, tavsiye ve şikayetlerini incelemek için;

https://haberard.com/en-iyi-sac-ekim-merkezi-ve-sac-ekimi-fiyatlari/

İstanbul’un En İyi Saç Ekim Merkezi Listesi

İstanbul’un en iyi saç ekim merkezi listesi içerisinde birçok tanıdık merkezi bulunmaktadır. Bu merkezlerin büyük bir kısmı saç ekimi alanında öncülük teşkil eden hekimlere ev sahipliği yapar. İstanbul’daki en iyi saç ekim merkezlerini şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Hermest Saç Ekim Merkezi
 • Nimclinic Saç Ekim Merkezi
 • Asmed Hair Transplant Saç Ekim Merkezi
 • Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi
 • Clinichair Saç Ekim Merkezi
 • Serkan Aygün Saç Ekim Merkezi
 • Estetik International Saç Ekim Merkezi

Tüm bu merkezler saç ekimi alanında teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, hizmet standartları bakımından uluslararası şartları en yüksek düzeyde sağlayan önemli sağlık kuruluşlarıdır. Ayrıca geliştirdikleri saç ekimi teknikleriyle de saç ekimi alanında devrim niteliğinde sonuçlar alınmasını sağlamışlardır.


İstanbul saç ekim merkezleri güncel fiyatlarını incelemek için;

https://haberard.com/sac-ekimi-fiyatlari/

Hermest Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en iyi saç ekim merkezleri arasında yer alan Hermest Saç Ekim Merkezi, Ar-Ge çalışmalarıyla adından söz ettirmeyi başarmış bir merkezdir. Hermest Saç Ekim Merkezi’nde geliştirilen “Unique Slit” saç ekim tekniği, operasyon başarısını en yüksek düzeye çekmekte. %100 oranında hasta memnuniyeti elde eden merkezde Unique Slit tekniğinin yanı sıra DHI gibi farklı saç ekimi yöntemleri de uygulanır. Fiyatlandırma açısından ortalama standartlarda yer alan merkezin fiyatları tercih edilen saç ekimi yöntemine göre farklılık gösterir.

Nimclinic Saç Ekimi ve Estetik Merkezi

İstanbul’un en iyi saç ekim merkezleri arasında gösterilen Nimclinic Saç Ekim Merkezi, düşük maliyetlerle yüksek kalitede saç ekimi yaptırabilme olanağı sağlar. Güçlü ve alanında uzman bir hekim kadrosuna sahip olan merkez, sadece saç ekimi alanında değil estetik cerrahinin hemen her alanında hizmet verir. Ağız ve diş sağlığı alanında da çeşitli uygulamalara ev sahipliği yapan Nimclinic Saç Ekim Merkezi, saç ekimi operasyonlarında yüksek düzeyde başarı elde etmiştir. Uluslararası alanda da tanınırlığı yüksek olan merkezin saç ekiminde operasyon başarısı neredeyse %100 oranındadır.

Asmed Hair Transplant Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekim merkezi denildiğinde akla gelen ilk kliniklerden olan Asmed Hair Tansplant Saç Ekim Merkezi, dünyanın en iyi saç ekimi operasyonlarına ev sahipliği yapmaktadır. Global ölçekte oldukça yüksek düzeyde tanınırlığa sahip olan Asmed saç ekim merkezi, saç ekimi operasyonlarındaki başarı oranı %100 düzeyindedir. Kendine özgü tekniklere sahip olan klinik, yalnızca fue metodunu uygulamaktadır.

Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi

Türkiye’nin en iyi saç ekim doktoru olarak kabul edebileceğimiz isimlerden biri olan Dr. Muttalip Keser’e ait olan Muttalip Keser Saç Ekim Merkezi, Türkiye’nin dünya çapında en çok tanınan merkezlerinden biridir. Çoğunlukla 2 seans olarak düzenlenen saç ekimi operasyonlarında, başarı oranı %100’dür. Ankara’da faaliyet gösteren merkez, saç ekiminde öncü Dr. Muttalip Keser’in yanı sıra güçlü bir kadroya sahiptir. Teknolojik altyapısı da fazlasıyla yeterli olan merkezde FUE tekniğinde saç ekimi gerçekleştirilir.

Clinichair Saç Ekim Merkezi

En iyi saç ekim merkezi listesinde yer alan Clinichair Saç Ekim Merkezi, İzmir’in en gözde saç ekim kliniğidir. Alanında uzman ve tecrübeli bir hekim kadrosuna sahip olan merkezde çoğunlukla FUE tekniği kullanılır. Saç ekimi operasyonlarının yanı sıra Clinichair Saç Ekim Merkezi, saçla ilgili yan uygulamalarıyla da dikkat çekmektedir. Özellikle saç mezoterapisi ve saç tedavisi gibi ekstra yöntemler, merkezde yüksek kaliteyle uygulanır. Merkezin saç ekimi ve diğer tedavi fiyatları ise ortalama standartlardadır.

Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi 

Türkiye’nin en iyi saç ekim doktoru olarak kabul edilen bir diğer isim olan Dr. Serkan Aygın, kendisine ait kliniğinde yüksek kalitede saç ekimi operasyonları gerçekleştirmektedir. Dr. Serkan Aygın Saç Ekim Merkezi, özellikle FUE ve DHI tekniklerinde sadece Türkiye’de değil tüm dünyada öncü olmayı başarmıştır. İstanbul’un Şişli ilçesinde faaliyet gösteren merkez, teknolojik yeterlilik açısından da oldukça yüksek bir standarttadır. Hijyen ve sterilizasyon kurallarına en uygun biçimde saç ekimi operasyonu gerçekleştiren merkezin fiyatları ortalama standartların biraz üzerindedir.

Estetik International Saç Ekim Merkezi


Bursa ve İstanbul’da şubeleri bulunan Estetik International Saç Ekim Merkezi, uluslararası alanda Türkiye’nin en tanımış saç ekim kliniklerinden biridir. Teknolojik yeterlilik, sterilizasyon, uzman hekim tecrübesi, personel yetkinliği ve saç ekimi teknikleri bakımından oldukça gelişmiş olan merkez, saç ekiminde öncü olarak kabul edilebilir. Ayrıca fiyatlandırma açısından da Estetik International Saç Ekim Merkezi, düşük maliyetlerle saç ekimi yaptırabilme imkanı tanır. Merkezde hijyen ve sterilizasyon kurallarına da yüksek düzeyde hassasiyet gösterilmektedir.