Uçak Biletinizi Aldıktan Sonra Fiyatı Düşerse?

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de ilk kez finansman yöntemi ile uçak bileti satışını başlatan ucuzucuyorum.com bilet karşılaştırma ve satış uygulaması bundan birkaç gün sonra ise yok artık dedirtecek bir makale yayınladı. “Aldığım Biletin Fiyatı Düşerse İade Alabilir miyim?” başlığıyla yayınlanan makalede uçak bileti alan herkesi ve aynı zamanda havayolu firmalarını da ilgilendiren bilgilere yer verildi.

uçak bileti fiyatı

Fiyat Düşerse Ücret İadesi Alınabilir

Biletinizi satın aldıktan sonra ilk 24 saat içerisinde fiyatın düşmesi halinde ücret farkı iadesi ya da bilet iptali ile tam tutar iadesi istenebileceği belirtilen yazıda bu uygulamanın Amerika Birleşik Devletleri’ne varışlı ve kalkışlı uçak seferi düzenleyen bütün havayolu firmaları için geçerli olduğu belirtildi.

Yolcuların Türk Hava Yolları ya da bir başka firmayla bilet satın almaları ve bu biletin fiyatının 24 saat içerisinde indirime girmesi halinde uçuşa da 7 günden fazla bir süre varsa aradaki fiyat farkının ya da bileti iptal ederek tüm tutarın iade alınabileceğine değinilen yazıda bazı başka noktalara da değinildi.

uçak bilet

24 Saat Bileti Sabitlemek Mümkünse

Yazının devamında bilet satın almadan önce 24 saat boyunca fiyatın sabitlenmesi mümkün ise aynı şekilde satın alınan biletin ücretsiz olarak değişiminin ya da iptalinin de mümkün olması gerektiği, Türkiye’de bu konuda bir kanun ya da yönetmelik olmadığı bu nedenle de hukuki bir başvuru olması halinde tüketici lehine, emsal oluşturabilecek bir karar çıkabileceği vurgulandı.

Yazının devamına https://ucuzucuyorum.com/blog bağlantısından Uçak Biletimi Aldıktan Sonra Kampanya ya da Promosyon Yapılırsa Ne Yapabilirim? Başlığıyla arama yaparak ulaşabilirsiniz.

ucuzucuyorum