Ülkü ocakları, CHP’nin açıklama yaptığı alanı gül suyu ile yıkadı

Ülkü ocakları, CHP’nin açıklama yaptığı alanı gül suyu ile yıkadı: “Zillete mensup grup tarafından ekilmeye çalışılan fitne tohumlarını temizliyoruz.”

kastamonu ülkü ocakları Kastamonu CHP İl Başkanlığı, Nasrullah Meydanı’nda EYT’liler için açıklama yaparak haklarının verilmesini talep etti. Akşam saatlerinde meydana giden ülkü ocakları üyesi gençler, meydanı yıkayıp gül suyu dökerek, “Zillete mensup grup tarafından ekilmeye çalışılan fitne tohumlarını temizliyoruz” ifadelerini kullandı. Ülkü ocaklarının bu hareketi tepki çekti.

CHP İl Başkanılığı dün Nasrullah Meydanı’nda toplanarak EYT’lilerin hakları için basın açıklaması yaptı. Merkez İlçe Başkanı İlke Karabacak ve partililerin katıldığı açıklamada, AKP hükümetinin halka ve EYT’lilere sırtını döndüğü ileri sürüldü. Karabacak tarafından okunan basın bildirisinde, CHP iktidarında EYT’lilerin geçmişe dönük emeklilik haklarının verileceğini, emekli aylığının artırılacağı ve intibak yasasının çıkarılacağı dile getirildi.


“Zillet tohumlarını temizliyoruz”

gül suyu

CHP’lilerin basın açıklamasının ardından ülkü ocakları mensubu bir grup meydana giderek, kaldırımları su döküp yıkadı. Ardından da gül suyu döktü. Ülkücü gençler bu anları sosyal medyadan paylaşarak, “Nasrullah Meydanı’nda zillete mensup bir grup tarafından ekilmeye çalışılan fitne tohumları gül suyu ile yıkanarak temizlenmiştir. Tarihi ve kültürel mirasımız Nasrullah Meydanı milli birlik ve beraberliğimizin temelidir, kirletemezsiniz” ifadelerine yer verildi.

ülkü ocakları

CHP’den tepki


CHP Kastamonu Gençlik Kolları Başkanı Alican Yılmaz, ülkücü ocaklarının yaptığı hareket ile vatandaşları kutuplaştırdığını belirterek, “Biz parti olarak insanları kutuplaştırmadan uzak duruyoruz. Dün milletin talebi EYT için partimizin yaptığı açıklamayı Kastamonu Ülkü Ocakları’nın ‘zillet, fitne, kirlilik’ ifadeleri ile tanımlaması bu milleti anlayamadıklarının fotoğrafıdır. Bu yaklaşım ne dilimize, ne töremize, ne ahlakımıza, ne estetiğimize uygundur. Bir siyasi partiye hakaret etmek için kaldırım temizleyeceğinize kaldırımları temizleyin ki millet bata çıka yürümek zorunda kalmasın” diye konuştu.

Taliban, müzik aletlerini yakarken alay etti: Müzisyen gözyaşlarını tutamadı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.