AKP’li İsmail Güneş, 2+1 odalı eve 2127 liralık elektrik faturasını böyle savundu: Isıtıcı yakmıştır

CHP’li Bülent Tezcan’ın, Meclis’te 2+1 odalı eve 2 bin 127 lira elektrik faturasının geldiğini söylemesine AKP’li İsmail Güneş, “Elektrik ısıtıcısı yakmıştır” cevabını verdi.

ısıtıcı yakmıştır

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan‘ın, CHP’nin ekonomik kriz ve hayat pahalılığının etkilerinin tespiti amacıyla verdiği araştırma önergesine ilişkin konuşması sırasında iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında tartışma yaşandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda 2+1 odalı eve 2 bin 127 lira elektrik faturasının geldiğini söyledi. AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş’in, “Elektrik ısıtıcısı yakmıştır” demesi üzerine, Tezcan “Isparta’da vatandaşı soğuktan dondurup öldürmeye alıştınız, vatandaşın ısınması zoruna gidiyor. Isınacak, ne yapacak” sözleriyle tepki gösterdi.


CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, partisinin ekonomik kriz ve hayat pahalılığının etkilerinin tespiti amacıyla verdiği araştırma önergesi ile ilgili öneri hakkında TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

“Elektrik, doğalgaz, akaryakıt, ekmek, ayçiçeği yağı; neyi sayarsanız sayın, vatandaşın belini büktü”

Tezcan, “Türkiye’de hayat pahalılığı milleti canından bezdirmiştir. Milletin gücü yetmiyor artık. Elektrik, doğalgaz, akaryakıt, ekmek, ayçiçeği yağı; neyi sayarsanız sayın, vatandaşın belini büktü. Büken aslında bunlar değil, vatandaşın belini büken bunların arkasındaki beceriksiz, ne yaptığını bilmeyen AK Parti iktidarı” dedi.

“Elektrik ısıtıcısı yakmıştır”

Genel Kurul’da daha sonra iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında şu diyaloglar yaşandı:

Bülent Tezcan: (Faturaları göstererek) Bakın, değerli arkadaşlar, bunlar vatandaşın faturaları, vatandaşın faturaları. Bakın, bu fatura elektrik faturası, iki oda bir salon evde elektrik faturası 2 bin 127 lira ya; el insaf, el insaf.

AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş: Elektrik ısıtıcısı yakmıştır.

Bülent Tezcan: Burada ‘mesken’ yazıyor, azıcık vicdanınız sızlasın, laf söylemeyin.


İsmail Güneş: Bülent Bey, ısıtıcı yakmıştır, ısıtıcı.

Bülent Tezcan: 600 lira geçen ayki fatura, geçen fatura 600 lira. Ne yaktıysa geçen ayki 600 lira, bu ay 2 bin 100 liranın üzerinde fatura gelmiş.

İsmail Güneş: Bu normal.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç: Yalan mı? Ne laf atıyorsun? Yalansa çık konuş. Ne laf atıyorsun mır mır, ne konuşuyorsun oradan.

İsmail Güneş: Hayır, yalan değildir de yani normal yaşama uygun değil.

Bülent Tezcan: Başka bir tane daha fatura, bin 687 lira. Öğrenci evi bu, öğrenci kalıyor burada. Aydın’da üniversite öğrencisi kalıyor. Bakın, bir başka fatura, geçen ay 266 lira ödemiş, bir artı bir öğrenci evi bin 114 lira 58 kuruş ödemiş. Beyefendi diyor ki, vatandaşlarımız duysun, beyefendi AK Parti sıralarından ‘ısınmıştır’ diyor, Tabii, Isparta’da vatandaşı soğuktan dondurup öldürmeye alıştınız, vatandaşın ısınması zoruna gidiyor. Isınacak, ne yapacak? Ne yapacak? Isınacak.


CHP’nin grup önerisi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.

AKP’li Bülent Turan, ekonomik krizi kabul etti: Şu an krizimiz var kabul ediyorum


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.