Akşener: Erdoğan yandaşın, rantın adamı haline geldi, Bay Kriz oldu!

Meral Akşener: Erdoğan, tırnak içinde ‘milletin adamıydı’, şimdi rantın adamı haline geldi, bay kriz haline geldi sonuç itibari ile kendisine önerilen şeye doğru dürüst bakmadan tamamdır deyip yürüyor.

Akşener

Video aşağıda – İYİ Parti lideri Meral Akşener, FOX’ta İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtlayarak gündeme dair açıklamalarda bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Fox TV’de gündemi değerlendirdi. Akşener dün Antalya’da gerçekleşen zirveyle ilgili, “Antalya’daki görüşmeden keşke sonuç çıksaydı. Çok sevinirdik ama yan yana gelinmesini de sıfır noktasında değerlendirmiyorum. Putin ‘sen bunu yapamazsın, işgal edeceğim’ dedi. Bunu savunmamız mümkün değil. Batı da bu işgalde sınıfta kaldı.” dedi.


Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Esnaf için müşteri velinimet. Bizim için de seçmen velinimet. Ama geldiğimiz noktada vatandaş velinimet olmaktan çıkmış.

Erdoğan’a tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösteren Meral Akşener “tırnak içinde milletin adamıydı, şimdi rantın adamı haline geldi, bay kriz haline geldi sonuç itibari ile kendisine önerilen şeye doğru dürüst bakmadan tamamdır deyip yürüyor.”

“Erdoğan her şeye karışır her şeyi biliyor modeliyle de gittiği için böyle bir sonuç ortaya çıkıyor. Bakın tarım bakanı gitti. Kaç senedir söylüyoruz bu arkadaşımızın tarıma zarar veren biri olduğunu. Yeni bakan için umuyorum ki bu arkadaşın yaktığı yıktığı her konuyu yeniden gündeme alır”

“Tansu Çiller denince benim aklıma Tayyip Erdoğan geliyor”

Meral Akşener kendisi için ‘Tansu Çiller denince aklıma Meral Akşener geliyor’ diyen Ahmet Hakan’a cevap vererek ” Ahmet Hakan yanılıyor, 21 yılın sonunda Tansu Çiller denince benim aklıma Tayyip Erdoğan geliyor” dedi.

Çocuk bezinde KDV tartışması

Çocuk bezinde KDV sıfırlansın dedik. AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. Türkiye’nin geldiği noktada vatandaş unutulup gidiyor. Yoksul kadınlarla görüşüyorum, tablo çok üzücü.

Erdoğan özür dilemeli

Erdoğan çıkıp ‘milletim özür dilerim elimi soktum bu işe olmadı’ demeli. MB ve ekonominin başına hesap verebilir insanlar getirmeli ve hiçbir şeye karışmıyorum demeli. Göreceksiniz her şey düzelir. Arkadaşımız ‘bay uzman’.

Erdoğan’ın doktorlar açıklaması

En son doktorlar işte. Erdoğan düzenli olarak düşman ilan eder. 2002’de doktorların hiçbir işe yaramadığını iğnelerini hemşerilere yaptırdığını söylemişti. Daha düşük alan doktorlarla diğerlerini karşı karşıya getiriyor. ‘Giderlerse gitsinler’ diyen bir Cumhurbaşkanı var. İnanamadım. Bu bilinçli yapılan bir iş.


Erdoğan iktidara ilk geldiğinde doktorların hiçbir işe yaramadığını, iğnelerini hemşirelere yaptırdığını söylemişti. Hemşire ve doktorları karşı karşıya getirmek istedi. Halbuki koronavirüste tüm sağlık çalışanlarının bizim için ne kadar önemli olduğunu gördük. Ama bu arkadaş böler.

Akaryakıt fiyatları

Demin Rusya’dan bahsettik. Rusya’nın yayılmacı bir politikası var. Kırım’la başladı Ukrayna’yı dahil ediyor. 650 milyar dolar parayı kenara koydu diye bir bilgi var. Devreye sokabileceğimiz fonlar gitti. Dolar aldı başına gitti. Bütün bunları özü, iş bilmezlik, israf, yolsuzluklardır. Siz köylüyü tarlasından ettiğiniz bir süreçte nasıl insanlara par kazandıracaksınız. O insan şehre gelmek zorunda kalıyor ve başka bir sorunla karşı karşıya kalınıyor.

Türkiye her türlü üretimden çıktı!

Katma değerle üretim yapılan bir sisteme geçilmesi lazım. Türkiye betona yatırım yaptı. Ortaya 5 tane şirket çıktı. Korunan bir insan grubu çıktı. Köprüler Demirel’in Özal’ın yapığı köprüde verilen paraya bakın ve şimdikilere bakın.

Mizahla anlatmaya çalışıyorum

İsmail Küçükkaya “İlginç bir siyaset söylemi geliştirmişsiniz? Ne demek istiyorsunuz?” diyerek İYİ Parti grup toplantısından görüntüler gösterdi. Bunun üzerine Akşener;

Güleriz ağlanacak halimize demek istiyorum. Çok acıtıcı şeyleri biraz da mizahla anlatmaya çalışıyorum. 4 ilim kaldı dolaşacağım. Bir eve gittim kadın ‘böbreğimi satsam kaç para eder’ dedi. Çocuğu kucağıma alıyorum zayıf , kemikleri sayılıyor.

Mizahla anlatmaya çalışıyorum. Gerçekten kötü durumumuz gelir düzeyi açılmış. Bir eve girdim. Satın almışlar evi. Eşi ölmüş. Emekli maaş 2 bin 400 lira. Evin ödemesi 2 bin. İki çocuk var. Gelen fatura 200 lira. Anlatabiliyor muyum orta sınıf bitti. Derin bir yolsuzluk var.

Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır ziyareti

Küçükkaya: Dostunuz, ortağınız aynı zamanda rakibiniz, ne diyorsunuz?

Çok güzel bir şey. Türkiye’nin her şehri kıymetli ve orada yaşayan her vatandaş değerli. Etnik, dini aidiyetlerinin mühafaza etmek kaydıyla o kimlik her şeyin üstünde. Biz böyle bakıyoruz. Çok güzel karşılanmış, ne güzel. Gittiğim evlerde de bazıları Kürt bazıları Türk… Vatandaşın ayağına gidilmesi önemli. Varlık fonu 1.6 milyar dolarlık anlaşma yaptı. Hazineye devredilecek bir şirket kredileri ödeyemediği için. Telekom şirketini 2026 yılında hazinaye devredilmesi gereken bir şirket. Türkiye’nin nasıl yönetilmesi gerektiğini gösterir bir durumdur.


https://youtu.be/IEEkYhcb5Wc?t=581

Seçim anketi: Erdoğan’ın ve partilerin oy oranı – İndigo Dergisi’ni Facebook, Twitter, Instagram ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.