Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay: Türkiye dışarıdan da gıptayla izlenen bir ülke

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin, altyapısını geliştiren, tamamlayan ve dışarıdan da gıptayla izlenen bir ülke olduğunu söyledi.

fuat oktay

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye’nin, altyapısını geliştiren, tamamlayan ve dışarıdan da gıptayla izlenen bir ülke olduğunu söyledi.

Oktay, “Gençler ile İftar Buluşması” programı için geldiği kentte, Konya Valiliğini ziyaret etti. Oktay’ı valilik önünde il protokolü ile vatandaşlar karşıladı.


Vatandaşlarla sohbet edip Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını ileten Oktay, ardından Vali Vahdettin Özkan ile bir süre görüştü.

Oktay, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladıktan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Konya’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kabine olarak ramazan ayı boyunca 81 ilin tamamını ziyaret etme kararı aldıklarını belirten Oktay, “Zaten sürekli sahadayız ama ramazanda da hem vatandaşlarımızla birlikte olmak hem illerimizin ve vatandaşlarımızın sorunlarını çok daha yakından görmek, dinlemek ve çözüm yollarıyla ilgili de yine birlikte çalışmak, aynı zamanda da orucumuzu vatandaşlarımızla açıyor olmak, bir ve beraber olmak, dayanışmayı arttırmak çerçevesinde tüm Türkiye’de ziyaretlerimiz devam ediyor.” diye konuştu.


Oktay, yetkililerden kentte devam eden ve yapılması planlanan projelere ilişkin bilgi aldığını aktararak, “Aldığımız bilgiler bizi çok memnun etti. Konyamız ilerliyor, Türkiye’nin ilerlediği gibi. Konya’da her alanda nasıl bir şahlanış olduğuna hep birlikte şahit oluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konya’nın ülkede savunma sanayisinde ilk 5 şehir arasına girdiğine, ayrıca önemli bir kültür ve turizm şehri olduğuna dikkati çeken Oktay, hem bu alanlarda hem de özellikle tarımda yapılacak işler ve atılacak adımlarla çok daha iyi bir noktaya geleceğine inandığını vurguladı.

Oktay, Konya’da lojistik entegre tesisi kurup ardından bunu tüm Türkiye’ye yaymak istediklerine değinerek, şöyle devam etti:

“Çünkü kara yollarında çok ciddi, 27-28 bin kilometrelik bir ağa ulaştık ve bu her geçen gün de artıyor. Viyadüklerimizle, tünellerimizle, köprülerimizle hamdolsun… En son Tokat Havalimanı’nı açtık. Yine havalimanlarımızın bütün ülkeye yaygınlaşması, denizde de limanlarımızın, Akdeniz’de, Ege’de, Karadeniz’de, bütün bunların birleştirilmesi, entegre edilmesiyle bunun sanayi, özellikle hammadde girdi, ara malı ve üretilen malın ihracatı anlamında, bütün bu ağların birbirine entegrasyonunu bütün Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Bunu yaydığımızda, geliştirdiğimiz altyapının sanayiye, ticarete nasıl katkısının olduğunu hep birlikte göreceğiz. Hamdolsun altyapısını geliştiren, tamamlayan ve dışarıdan da gıptayla izlenen bir Türkiye var. Bu, inşallah çok daha hızlı bir şekilde gelişmiş olacak ve milli gelirimize katkısını da hep birlikte göreceğiz.”


Konya’nın önemli bir spor şehri olduğunu da belirten Oktay, “Konya, 2023 Dünya Spor Başkenti olarak ilan edildi. Bu spor başkentine güzel bir olimpiyat yakışır. Zaten bu yıl 9 Ağustos’ta da İslami Dayanışma Oyunları’nı Konya’da düzenliyor olacağız. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın düzenlediği, İslami Dayanışma Oyunları inşallah 9 Ağustos’ta Konya’da 56 ülkenin katılımıyla yapılacak.” dedi.

Davutoğlu’ndan Binali Yıldırım göndermesi: Milyarlarıma milyar katardım benden sonraki Başbakan gibi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.