Kılıçdaroğlu: Bugün elektriğimizi kesmişler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan paylaştığı mesajda, “Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” ifadelerini kullandı.

kılıçdaroğlu elektrik

Video aşağıda – Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla elektriğinin kesildiğini belirtti.

“Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir”diyen Kılıçdaroğlu, bir video paylaştı.


Videoda Kılıçdaroğlu, “‘Geri çekin zamları’ dedim, çekmediler. Oysa enerji, temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir” derken; “Bundan sonraki süreci konuşmak için akşam 21.00 sularında ekranları başına davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun videolu mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Sevgili halkım, eşimden az önce bir haber geldi; bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu; milletimiz çok zor günlerden geçiyor. Enerjiye yapıkları zamlar 3 yılda yüzde 400’ü aştı. Tam yüzde 400…


‘Geri çekin zamları’ dedim, çekmediler. Oysa enerji, temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir.

Şimdi gelelim can alıcı soruya; 2021’de kaç abonenin elektriği kesildi dersiniz. 2021 yılında toplam 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesildi. 4 milyon abone, 4 milyon… Dile kolay… kaç kişi demek… Bunun hesabını varın siz yapın. Size çekilen çileye bakın Allah aşkına…

Et ve Süt Kurumu’na yatağa aç giren çocuklar için gitmiştim. Oysa zavallı çocuklarımız hem ışıksız giriyorlar yataklara. Bu eşkıya düzenine karşı faturamı ödemeyeceğimi söyledim.

Ödeyemeyeceğimden değil, ödeyebilirim. Ama bu nasip-kısmet uğruna verilen kavgada yerimiz belli olsun istedim. Halil İbrahim sofrasına ben de oturmak istedim. Ödemedim. Ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim.


Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam saat 21.00 sularında ekranları başına davet ediyorum.”

Elektrik zammı kapıda: Üretim maliyeti, satış fiyatını geçti!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.