Kılıçdaroğlu: Bugün elektriğimizi kesmişler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan paylaştığı mesajda, “Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir” ifadelerini kullandı.

kılıçdaroğlu elektrik

Video aşağıda – Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımla elektriğinin kesildiğini belirtti.

“Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir”diyen Kılıçdaroğlu, bir video paylaştı.


Videoda Kılıçdaroğlu, “‘Geri çekin zamları’ dedim, çekmediler. Oysa enerji, temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir” derken; “Bundan sonraki süreci konuşmak için akşam 21.00 sularında ekranları başına davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun videolu mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Sevgili halkım, eşimden az önce bir haber geldi; bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu; milletimiz çok zor günlerden geçiyor. Enerjiye yapıkları zamlar 3 yılda yüzde 400’ü aştı. Tam yüzde 400…


‘Geri çekin zamları’ dedim, çekmediler. Oysa enerji, temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir.

Şimdi gelelim can alıcı soruya; 2021’de kaç abonenin elektriği kesildi dersiniz. 2021 yılında toplam 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesildi. 4 milyon abone, 4 milyon… Dile kolay… kaç kişi demek… Bunun hesabını varın siz yapın. Size çekilen çileye bakın Allah aşkına…

Et ve Süt Kurumu’na yatağa aç giren çocuklar için gitmiştim. Oysa zavallı çocuklarımız hem ışıksız giriyorlar yataklara. Bu eşkıya düzenine karşı faturamı ödemeyeceğimi söyledim.

Ödeyemeyeceğimden değil, ödeyebilirim. Ama bu nasip-kısmet uğruna verilen kavgada yerimiz belli olsun istedim. Halil İbrahim sofrasına ben de oturmak istedim. Ödemedim. Ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim.


Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam saat 21.00 sularında ekranları başına davet ediyorum.”

Elektrik zammı kapıda: Üretim maliyeti, satış fiyatını geçti!