Cüneyt Özdemir’den Kılıçdaroğlu’nun ‘kaçış planı’ ifşasına tepki

Cüneyt Özdemir, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi: “Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD’deki vakıflara yollayıp başları Türkiye’de sıkışınca ABD’ye kaçacaklarmış. İddia bu.. Ben ikna oldum! Ya Türkiye’de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum ama kuruyor işte, valla inanılmaz! Bu rakamların on misli hatta yüz misli konuşuluyor madem bir şey ortaya atacaksınız bunu onla yüzle çarpın bari.” ifadelerini kullandı.

Cüneyt Özdemir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP’lilerin TÜRGEV ve Ensar aracılığıyla ABD’deki paralel bir vakfa (TÜRKEN) 1 milyar lira transfer ettiğini açıklamasının ve “ABD’ye kaçmak istiyorlar. Kendileri için yeni bir Pensilvanya yaratmanın peşindeler” iddiasının yankıları sürüyor.

CHP liderinin sözlerini değerlendiren isimlerden biri de gazeteci Cüneyt Özdemir oldu. Kılıçdaroğlu’nun videoda dile getirdiği parayı yeterli bulmayan Özdemir, “Erdoğan ailesi 30-40 milyon doları ABD’deki vakıflara yollayıp başları Türkiye’de sıkışınca ABD’ye kaçacaklarmış. İddia bu. Ben ikna oldum! Ya Türkiye’de muhalefet bu kadar küçük rakamlardan bu kadar saçma komplo teorisi kuramaz diyorum ama kuruyor işte, valla inanılmaz!” ifadelerini kullandı.
İşte Özdemir’in açıklamaları:

Kılıçdaroğlu’ndan ‘kaçış planı’ ifşası: 1 milyar lira Amerika’ya transfer edilmiş, hepsinin dökümleri elimizde!