Hakan Ural: Z kuşağı oy kullanmamalı

Hakan Ural: Z kuşağı oy kullanmamalı. Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin geçmişini bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun ama oy atıyorsun. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu?

Hakan Ural

Video aşağıda – Zaman zaman yaptığı açıklamalarla tepki çeken ve gündem olan Hakan Ural’dan yine dikkat çeken bir çıkış geldi. Ural, Kanal D canlı yayınında “Z kuşağı oy kullanmamalı” dedi.

Kanal D’de “Neler Oluyor Hayatta” isimli programda yorumculuk yapan Hakan Ural, canlı yayında dikkat çeken açıklamalar yaptı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek açıklamalarıyla gündeme gelen Hakan Ural, bugünkü programda Z kuşağına yönelik tepki çeken ifadeler kullandı. Ural, “Z kuşağı oy kullanmamalı” dedi. “Z kuşağı eski siyasetçileri ne kadar tanıyor?” başlıklı sokak röportajını değerlendiren Ural, Z kuşağı ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ülkede siyasetle bir alakan yok. Ülkenin kendisiyle ilgili yakın geçmişini bilmiyorsun, geçmişini bilmiyorsun. Bugün bu ülkede ne olduğunu bilmiyorsun, bu ülkenin nelerle mücadele ettiğini bilmiyorsun, idelolojik olarak olgunlaşmış düşüncen ve fikrin yok ama oy atıyorsun. Belirleyicisin. Çok üzücü ve ürkütücü değil mi bu? Ben rica ediyorum gerçekten, bu farkındalığı yoksa oy kullanmamaları lazım bence”


Sağlık çalışanları hakkında tepki çeken sözler

Hakan Ural, geçtiğimiz yıl Aralık ayında eylem yapan sağlık çalışanlarını “Hastalara bakmadığı” gerekçesiyle hedef almıştı.

Sunucu Nur Tuğba’nın çocuğu üzerinden örnek veren Ural, “Arden’i aldın götürdün. Senin ne yapacağını söyleyeyim mi? Gözünü çıkarırsın. Doktor duvara yaslanmış. ‘Oğlum ölüyor’ diyorsun, ‘Ben eylemdeyim’ diyor” ifadelerini kullanmıştı.

“Bunlar hain ordusu” demişti

Hakan Ural, ekonomik kriz, zamlar ve orman yangınları nedeniyle iktidarı eleştirenlere “Hain ordusu” demişti. Ural, şu ifadeleri kullanmıştı:


“Nefret, kin, asparagas bunlar bitmeyecek. Senin Merkez Bankası’nın parası bitti, batıyor diyecekler. Doğu Akdeniz’i alamıyor, S-400’ü niye aldı, yağ bitti, şeker bitti, uçağımız yok, yangın sönmüyor. Sokağa çıkmaya korkarsın, ne oluyor dersin. Bunlara bak, yalnız hepsi de lüks içinde. Hepsinin bir eli yağda, bir eli balda. Bunlar vatan düşmanı, bunlar milletine düşman. Bunlar hain ordusu, 24 saat devletine ve milletine saldırma mecrası. Halkla bir alakaları yok, hiçbir duyguları yok, nefretleri var hatta. 24 saat yemiyor, içmiyor, bu Twitter’dan devletine, milletine durmadan kin kusuyor, kışkırtıyor. Mesela hiç ‘Allah razı olsun terör bitti’ dediklerini duydunuz mu? Duyamazsınız. Ben böyle bir fütursuz zihniyeti, korku filmlerinde görmedim.”

Z kuşağı seçim anketi: 2023’te ilk kez oy kullanacak 18 milyon genç hangi partiye oy verecek?