Kılıçdaroğlu’nun “kaçış planı” açıklamasına AKP’den ilk yanıt: İftira kampanyasıdır

Kılıçdaroğlu’nun “Bir kaçış planı yürürlükte. Erdoğan yurt dışına devasa paralar aktarıyor” açıklamalarına yanıt veren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır” ifadelerini kullandı.

kaçış planı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugünkü Meclis Grup Toplantısı’nda yaptığı açıklamalara AKP’den ilk yanıt geldi. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada, bu akşam saat 22.00’de ‘bir kaçış planının anatomisini ifşa edeceğini’ söylemişti. CHP Lideri, “Kaçmanın hazırlıklarını hızlandırdılar. Erdoğan vakıf süsü verdiği paralel yapılarla yurt dışına devasa paralar aktarıyor. Yurtdışındaki yapının başlarında da Erdoğan’ın aile bireyleri geliyor. O yabancı ülkede oturma ve çalışma izni çıkartma istiyorlar paravan yapı üzerinden. Birkaç yüz kişi ile sınırlı. İzin çıkarma peşindeler” demişti.


Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına Twitter hesabından yanıt veren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Sayın Cumhurbaşkanımız ve ailesiyle ilgili yaptığı açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu’nun beyanları, bir siyaset biçimi değil iftira kampanyasıdır…” dedi. Çelik, tweetlerinin devamında şu ifadeleri kullandı:

“Kılıçdaroğlu, şimdiye kadar bir sürü temelsiz iddia ortaya atıp belge bilgi açıklayacağım dedi. Ancak açıklamaları hiçbir siyasi netice doğurmadı. Tüm bu açıklamalar çevre kirliliğinden başka bir şey üretmemiştir.

Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızla ilgili ‘kaçacak’ ifadesini kullanmış. Bunu daha önce de söylemişti. Ancak milletimiz 15 Temmuz gecesi kimin tanklara karşı milletiyle beraber direndiğini, kimin de tankların yol vermesiyle kaçtığını görmüştür.


Kılıçdaroğlu’nun devlet bürokrasisini sürekli olarak tehdit etmesi, Türkiye Cumhuriyeti devletini işlemez hale getirmeye dönük bir teşebbüstür. Bu hiçbir şekilde siyasi bir yaklaşım değil, geçmişte örnekleri görülen bir vesayet arayışıdır.

Kılıçdaroğlu’nun ülkemizi istikrarsızlaştırmaya dönük beyanları, cılız kalmaya mahkumdur. Bu beyanlar millet odaklı bir siyaset anlayışından yoksundur. Başkalarının dediklerinin kötü bir tercümesidir.

CHP yönetimi, siyasete nefret yazılımı yüklemeye çalışıyor. Bu CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın haketmediği bir durumdur. Nefret siyasetine karşı durmaya kararlıyız.


Cumhurbaşkanımızı hiç kimse nefret siyasetinin diliyle tehdit edemez. Cumhurbaşkanımıza nefret siyasetiyle saldıranlara gerekli karşılığı siyaset ve hukuk temelinde vermeye devam edeceğiz…”

Video – Kılıçdaroğlu: Toplu kaçış planı yürürlükte, Erdoğan yurt dışına devasa paralar aktarıyor