RTÜK, bardak fırlatan Selçuk Tepeli için FOX TV’ye ceza verdi

RTÜK, tarım ve çiftçilerle ilgili sunduğu haber sonrası canlı yayında sinirlenip bardak fırlatan Selçuk Tepeli için FOX TV’ye ceza kesti.

selçuk tepeli

RTÜK üyesi Onur Konuralp, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

• RTÜK kararıyla doğrudan Sayın Kılıçdaroğlu’nu susturma planının parçası olduğunu, bile isteye resmileştirmiştir. Cezaların hukuki muhataplarının KRT, Tele1, Flash Haber ve Halk TV olması, Ana muhalefet liderini susturma çabalarının üstünü örtmeye yetmez! Üstelik TV’lere verdirtilen cezalar yoluyla da muhalefeti susturabileceğini düşünmek, bir tükenmişlik halinin tezahürüdür.


• Marx ve Zizek’ten esinlenerek, durumu şöyle tanımlıyorum: “Susturamayacaklarını biliyorlar yine de yapıyorlar. Çünkü ellerinden başka bir şey gelmiyor!” Bugün itibariyle demokrasiden yana olanların sustuğunu, tarihin yazmadığını da anımsamak gerekir; umutsuzluğa kapılmayın.

Canlı yayında sinirlenip bardak fırlatan Selçuk Tepeli için FOX TV’ye ceza


RTÜK’ün Fox TV’de yayımlanan Ana Haber programının sunucusu Selçuk Tepeli’nin bir tarım haberini anons ederken gösterdiği tepkiye de ceza verdiğini açıklayan Konuralp, “Selçuk Tepeli’nin tarımın ve çiftçilerin durumuna ilişkin itirazını/ üzüntüsünü yayın masasındaki bardağa vurarak ifade etmesinden de bir ihmal çıkartan RTÜK, FOX TV’ye de para cezası verdi. Tüm kararlar oy çokluğuyla alındı” dedi.

Ne olmuştu: RTÜK, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını yayınlayan 4 kanala para cezası kesti