Aykut Erdoğdu, İsmail Saymaz’a konuştu: Yurtdışında biriktirdiğim her şeyi boşanırken eski eşime bıraktım!

Eski eşi Özge Erdoğdu, CHP’li Aykut Erdoğdu ile boşanmadan önce yaptığı telefon konuşması kaydını paylaştı. Erdoğdu, o kayıtta yeni evlendiği eşi Tuba Torun için “50 kişiyle birlikte oldu, CHP PM’ye girmesi için 5 kez genel başkanı aradım” gibi skandal ifadeler kullandı. Gazeteci İsmail Saymaz’ın “İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?” sorusuna Aykut Erdoğdu, “İstifa benim için aday olmamam, zaten olmam. Buna yenilmiş olmayı da içim elvermiyor” ifadelerini kullandı.

aykut erdoğdu

Twitter’dan açtığı hesapla görüşmeyi yayınlayan Özge Erdoğdu bu kaydı 3,5 ay önce aldığını ifade ederken Aykut Erdoğdu, Torun’un hastaneye kaldırıldığını belirterek özür diledi.

Görüşme kaydına göre Erdoğdu, Tuba Torun’un CHP Parti Meclisi’ne girmesi için beş kez Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu aradığını söyledi. Erdoğdu, kurultay boyunca kendisi için oy topladığını vurguladığı Tuba Torun’un Parti Meclisi’ne girmesi için kendi adını listeye koymadığını anlattı.


Aykut Erdoğdu, İsmail Saymaz’a konuştu

Halk TV’den İsmail Saymaz’a konuşan Erdoğdu “Hiçbir şeye aday değilim, hiçbir görev talebim yok” diyerek şu ifadeleri kullandı:

“Yurtdışında biriktirdiğim her şeyi (boşanırken) bıraktım”

İsmail Saymaz: Dün eski eşiniz aranızdaki konuşma kaydını yayınladı. Ne düşünüyorsunuz?

Aykut Erdoğdu: Ne yapacağım bilmiyorum. Çocuğumun annesi. Ama bütün her şeyimizi, yurtdışında biriktirdiğim her şeyi (boşanırken) bıraktım. Bir ceketimle çıktım, biliyor musunuz? Sonuçta mutlu olmaya çalıştım. Bir de herkes şey diyor, ‘Yok işte CHP listelerinde torpil!’

İsmail Saymaz: Konuşmadan o sonuca varılıyor.

Aykut Erdoğdu: Üzüldüğüm husus şu, bu kız ne yapmışsa emeğiyle yapmış. Ben de öyle. Yani evlilikler biter. Emin olun, o kadar çok uğraştım ki, (eski eşimle) bir yıl birbirimizi görmedik. Sonuçta bu ülkede bir şeyler yapabilirdim, şimdi geldiğim hale bakıyorum.

En çok yüklendikleri yer, sanki Tuba’ya torpil yapılmış. Tuba listelerde yoktu. Tek tek oy topladı. Ben de oy topladım. Ve ben, onun için dedim ki ‘Beni listeden çıkarın.’ Genel Başkanı onun için aradım. Ben giremedim mesela ama Tuba listeleri delerek girdi. CHP’yi bunun üzerinden yıpratmaları çok anlamsız, çok kötü…

İsmail Saymaz: Eski eşiniz mi bunu paylaşan?

Eski eşim paylaşmış.


İsmail Saymaz: O Twitter hesabı eski eşinize mi ait?

O hesap ona ait değil de tehdit ediyordu zaten.

İsmail Saymaz: Öyle mi?

Tabi tabi, tehdit ediyordu.

İsmail Saymaz: Bu konuşmadan haberdar mıydınız?

Şöyle diyordu zaten, ‘Sizi pişman edeceğim’ falan. Oğlum üzülmesin diye sert bir şey söylemiyordum. Bir oğlum var benim çünkü ve çocuk da perişan oldu.

İsmail Saymaz: İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?

İstifa benim için aday olmamam, zaten olmam. Buna yenilmiş olmayı da içim elvermiyor bir de uzaktan da olsa destek vermek istiyorum çünkü son üç ay kapandım çalıştım daha da çalışacağım. Tüm kalbimle söylüyorum ben devlette yetiştim. Yurtdışında okudum, halkla ilişkim vardır. Siyasette şu an çok ağır bir kriz yaşıyoruz. Benim de kolum kanadım kırıldı tabii ama dönüp bu ülkeye borcumu ödemek isterim. Hiçbir şeye aday değilim, hiçbir görev talebim yok. Genel Başkan veya parti yönetimi zor durumda bıraktığımı düşünürse hemen, o konuda çekincem yok ama şu an sağlıklı karar verecek durumda değilim çünkü Tuba’nın durumu da çok kötü.

Twitter’dan özür diledi

Aykut Erdoğdu, eski eşinin konuşma kaydını yayınlamasından sonra, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:


“Bu akşam eski eşimle birkaç ay önce yaptığım bir telefon konuşması sosyal medyaya düştü… Bu konuşma görüntülü olarak kaydedilmiş… Şartlar ne olursa olsun eski eşim ve çocuğumun annesi hakkında kötü bir şey söyleyemem… Eşim Tuba şu an hastaneye kaldırıldı… Ben yanında olabilmek için Ankara’dan yola çıktım… Yaşattıklarım için kendisinden bütün kalbimle özür diliyorum…Şu an tek derdim oğlumu ve eşim Tuba’yı bu yaşananların şokundan koruyabilmek…”

Aykut Erdoğdu skandalı: Eski eşi telefon kaydını yayınladı, yeni eşi hastaneye kaldırıldı