Türkiye Litvanya maçında tribünler hep bir ağızdan “Ülkede mülteci istemiyoruz” tezahüratı yaptı

Türkiye Litvanya maçına damga vuran anlar. Tribünler hep bir ağızdan “Ülkede mülteci istemiyoruz” tezahüratı yapınca, TRT sesi kesti.

Litvanya maçı

Video aşağıda – Türkiye ve Litvanya arasında oynanan milli müsabakaya tribünler damgasını vurdu. Maçın 57. dakikasında başlayan “Ülkemde mülteci istemiyorum” tezahüratlarına tüm tribünler eşlik edince, TRT taraftarların sesini yayına vermedi.

Türkiye’nin ana gündem maddelerinden biri haline gelen ve adeta sosyolojik bir kangren haline dönüşen sığınmacı ve göç meseleleri spor müsabakalarına da girmeye başladı.


Türkiye ve Litvanya milli takımları arasında oynanan futbol müsabakasında tribünlerin yaptığı tezahürat maçın önüne geçti.

İzmir’de oynanan müsabakanın 57. dakikasında kale arkası tribünlerdende “Ülkemde mülteci istemiyorum” tezahüratları duyulmaya başladı. Kısa bir süre sonra dalga dalga tüm tribünlere yayılan tezahürat sonrası TRT rejisi yayına müdahale etti.

TRT, tribün sesini kıstı

Milli maçı yayınlayan TRT-1, sloganların yayında duyulma ihtimaline karşı hızlı bir şekilde tribünlerin sesini kısarak, spikerin sesini artırdı.

On binlerce kişinin tek bir ağızdan yaptıkları tezahürat, televizyonları başında maçı izleyen milyonlarca kişiye ulaşmadı.

O anlar sosyal medyada hızla yayıldı

TRT’nin sesi kesmesinin ardından devreye sosyal medya girdi. Tribünlerdeki taraftların çektiği görüntüler hızlı bir şekilde yayılmaya başladı.

Maçın 57.dakikasında yapılan o tezahüratlar işte böyle kayıtlara geçti:

MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ PANKARTI STADA SOKULMADI

pankart


Milli maçta bir engelleme de pankartlar da yaşandı. Vatandaşların kendi aralarında topladıkları paralarla, hazırlattıkları kırmızı beyaz renklerle yazılmış olan “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” yazılı pankart maça sokulmadı.

Türkiye’de yasaklanan Andımız, Kırgızistan’da büyük coşkuyla okundu!