Hastaneden randevu alamayan kişi köprüye çıkıp intihar girişiminde bulundu

Ankara’da bir şahıs, hastaneden randevu alamadığı gerekçesiyle Sağlık Bakanlığı önündeki Bilkent köprüsüne çıkarak eylem gerçekleştirdi.

Hastaneden randevu

Ankara’da hastaneden muayene randevusu alamayan bir kişi Sağlık Bakanlığı önündeki Bilkent köprüsüne çıkarak eylem gerçekleştirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, köprüye çıkan şahsı ikna ederek aşağıya indirdi. Alınan bilgiye göre, şahıs emniyete götürüldü.


Yurttaşların hastanelerden randevu bulmakta zorlandığı gündeme gelmişti. Hastanelerde randevu alamama, uzman bulamama gibi sıkıntıların yaşandığı belirtilmişti.

Pek çok sağlık çalışanının, çalışma koşulları, maaş, şiddet, uzun nöbet süreleri gibi nedenlerle istifa ettiği, bu süreçte birçok hekimin yurt dışına çalışmaya gitmesi, hastanelerde uzman doktor bulamam ve randevu alamama gibi sorunları beraberinde getirdiği belirtiliyor.


En son dün Konya Şehir Hastanesi’nde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ekrem Karakaya‘nın tabancayla vurularak öldürülmesinden sonra sağlık çalışanları bugün yurt genelinde iş bırakma eylemleri düzenlediler.

Sağlıkçılar eylemde: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı istifaya çağırdılar