Meral Akşener küpesini çıkarıp gence verdi: Bunu sevdiğin kıza ver olur mu?

İYİ Parti lideri Meral Akşener, ayaküstü sohbet ettiği sırada hayat pahalılığından yakınan bir gence kulağındaki küpeleri hediye etti. Akşener, ‘Kulağımda bir çift küpe var. Çok pahalı bir şey değil. Al gülüm ver gülüm yapıyoruz, birbirimizi anacağız. Bunu sevdiğin ilk kıza ver olur mu?’ ifadelerini kullandı.

Meral Akşener

Video aşağıda – İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Samsun’un Atakent ilçesinde 15 yaşındaki bir genç ile hayat pahalılığı üzerine sohbeti dikkat çekti.

Hayat pahalılığına isyan eden genç, “Peynir alırken zorlanmak insana dokunuyor. Bu sene daha kayısı yiyemedim. Ben bunları kendimi acındırmak için söylemiyorum. Bunları yiyememek insana o kadar koyuyor ki… 15 yaşında bir insanın bunları düşünmesi inanın çok rahatsız edici. Umarım başa geldiğiniz zaman bunlar gibi olmazsınız. Düzgün bir ekonomi politikasıyla insanların alım gücünü artırırsınız da biz rahat bir hayata ereriz. Durumlar gerçekten hiç iyi değil” diye konuştu.


“Ben yurt dışında okumak istiyorum. Ama okuduğum zaman bu ülkeye dönüp, bu ülkeye bir şeyler katmak da istiyorum” diyen genç, “Ülkeye dönüp ülkeye bir şeyler katabilmekte mevzu… Bu ülke böyle giderse, biz bunlara bırakırsak olacak iş değil. Bunlara bırakmamamız lazım. Bizim bu ülkeyi geliştirmemiz ve yüceltmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Akşener ise gence, “15 yaşında filozof olmuşsunuz. Vallahi o kadar üzülüyorum ki…” diye yanıt verdi.

Genç, konuşmasının ardından Akşener’e bilezik hediye etti. Akşener de kulağındaki küpeleri çıkararak gençlere verdi.

Akşener, “Başka bir şeyim yok. Kulağımda bir çift küpe var çok pahalı bir şey değil. Al gülüm ver gülüm yapıyoruz, birbirimizi anacağız. Bunu çıktığın kıza, ilk sevdiğin kıza ama bak, gerçekten sevdiğin kıza “Bu Meral teyzenin” diyeceksin. Çok pahalı değil, fena da değil” diyerek küpelerini gençlere teslim etti.


Gençlerin “Mevzu pahalı olmasında değil, manevi değeri önemli” demesi üzerine duygulanan Akşener, gençlere sarıldı.

Sadettin Saran’dan MEB’e acil reform çağrısı: Eğitim iflas ederse ülke iflas eder!