Hastane randevusu alamayan vatandaş CHP’li vekile dert yandı: Size oy vermiyorum

Malatya’da AKP‘ye oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, CHP Milletvekili Veli Ağbaba’ya hastaneden randevu alamadığını söyleyerek dert yandı: “AK Partiliyim, CHP’ye hiç oy vermedim. Sağlıkta problem yok diyorlar, nasıl yok ya, ölüyorum, geberiyorum, randevu alamıyorum, Reis nerede?”

Hastane randevusu

Video aşağıda – Malatya’da bir vatandaş CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’ya sağlık sisteminde sorunlar olduğunu ve hastaneden randevu alamadığını söyledi.

AKP’li olduğunu ifade eden vatandaş, Ağbaba’yı AKP’li milletvekili sanarak tepki gösterdi. “Hastaneden randevu alamıyorum” diyen vatandaş şunları söyledi:


“REİS NEREDE?”


“Randevu alamıyoruz. Allah aşkına bunu bakanlarımıza, reisimize iletin. İki ay sonrasına randevu veriyorlar. Geberiyorum, ölüyorum. Sağlıkta problem yok. Nasıl problem yok ya? Sayın Bakan uyumasın. Vallahi AK Partiliyim, namussuzum, şerefsizim AK Partiliyim… Vermiyorum oy size. Fikrimi sordunuz söyledim. Ama sağlıkta çok sıkıntılıyız ya. Emekliyiz, bir ay sonrasına randevu ne demek ya? Doktorlar nerede? Reis nerede reis? Bu sağlığı halletsin. Başka bir şey istemiyorum. Muayene olamıyorum.”

Sahneye fırlayan genç, mikrofonu eline aldı: Konya uyan artık AKP’ye oy verme!