İstanbul için uyarı: Sel, yıldırım, dolu, hortum yaşanabilir

AFAD ve Meteoroloji, İstanbul için uyarıda bulundu: Gün boyu çok kuvvetli sağanak, sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olun.

istanbul

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İstanbulluları beklenen kuvvetli yağışla ilgili uyardı.

AFAD, İstanbulluları SMS’yle uyardı. SMS’te “İstanbul’da gün boyu çok kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olun” yazdı.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü de 11 ilde yağışların kuvvetli olmasının beklendiğini belirtmişti. Bu iller arasında İstanbul da bulunuyor.

Şiddetini artıracak

Uzmanlar tarafından cumartesi gününe kadar devam edeceği bildirilen ve bu sabah saatlerinde İstanbul’da etki gösteren yağışın, şiddetinin artması bekleniyor.

Yağışın kentte gün boyu devam edeceği beklenirken Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, vatandaşlara bir uyarıda daha bulundu.

Meteoroloji’den 3 bölge için kuvvetli sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji’den yapılan son hava durumu tahminlerine göre; Marmara, kuzey Ege ile batı Karadeniz gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Yapılan açıklamada sel, su baskını, dolu gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi. Hava sıcaklıkları da Marmara ve kuzey Ege’de 2 ila 4 derece düşecek.

Öte yandan AFAD, “İstanbul’da gün boyu çok kuvvetli yağış bekleniyor. Sel, yıldırım, dolu, hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olun” uyarısında bulundu


Yağışların; Marmara’nın doğusu ve Tekirdağ çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Çanakkale’nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Resimde ilk gördüğün şey yüzleşmen gereken özelliğini söylüyor!