Erdoğan: Biz göreve geldiğimizde gençlere verdiğiniz burs 40 liracıktı, şimdi 650-850’lere çıktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey muhalefet, biz göreve geldiğimizde gençlere verdiğiniz burs neydi ya; 45 liracıktı, şimdi 650-850’lere çıktı.

erdoğan

“Burs 45 liracıktı, şimdi 850 TL’ye çıktı.”

Bizi asıl şaşırtan muhalefet cenahının gençlerimizin ev sahibi olmalarına karşı olmasıdır. Ey muhalefet, biz göreve geldiğimizde sizin gençlere verdiğiniz burs neydi ya? 45 liracıktı, şimdi 850 TL’ye çıktı.


“Biz gençlerimizi hamd olsun sokaklarda bırakmadık”

Biz gençlerimizi hamd olsun sokaklarda bırakmadık, 850 bin gencimizi iskan edecek yurtlarımız var. Yurtlarımız henüz dolmuş değil, müracaat henüz yok biz ona rağmen yeni ilavelerde bu rakamı 1 milyona çıkaracağız.

Geçmişte nasıl yüz binlerce gencimizin ev sahibi olmalarını sağlamışsak bugün de aynısını yapacağız. En güzel cevabı gençlerimizin vereceğine inanıyorum. Bu projeyi de milletimize olan vefa borcumuzu ödemenin bir borcu olarak görüyoruz.


TEKNOFEST gençliğini bizim her yönüyle desteklememiz gerekiyor. Projeyi hayata geçirecek Bakanlığımız ile TOKİ’mizi, yüklenici firmayı, mühendislerimizi tebrik ediyorum. Her konut 250 farklı çeyiz noktasında bir hareketlenme meydana getiriyor. Ekonomiye de ayrı bir hareketlenme demektir bu. Attığımız bu adımla projemizin ülkemiz için yeni bir dirilişe vesile olmasını diliyorum.”

Erdoğan, sosyal konut projesi taksit ücretlerini açıkladı