Kılıçdaroğlu’nun “Benimle misiniz?” sözlerine Erdoğan’dan ilk yorum: Onun derdi niye bizi gersin

Kılıçdaroğlu’nun CHP’lilere seslenerek, “Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Benimleyseniz benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum, sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum” ifadelerine Erdoğan’dan ilk yorum: “Onun derdi niye bizi gersin.”

erdoğan kılıçdaroğlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onun derdi niye bizi gersin ki

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisine yönelik “Benim birlikte misiniz?” ifadelerini ve 6’lı masanın ortak cumhurbaşkanı adayı olacağı tartışmalarına ilişkin de yorumlarda bulundu.


Erdoğan, “Arkadaşlar o bizim derdimiz değil, o onların derdi. Onun derdi niye bizi gersin ki. Biz işimize bakıyoruz. Cumhur İttifakı kararlı bir şekilde yola devam ediyor, onlar da kararsız şekilde yola devam ediyor. Aramızda fark bu” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu partililere seslendi: Gerçekten benimle birlikte misiniz?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partililere seslenerek, “Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini de görüyorum. Benimleyseniz benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum, sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum” dedi. Çağrının ardından üç büyükşehir belediye başkanından destek mesajı geldi.

BELEDİYE BAŞKANLARINDAN DESTEK

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı çağrının ardından çok sayıda milletvekili ve belediye başkanı sosyal medyadan destek mesajı yayımladı. Üç büyükşehirdeki belediye başkanları Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer, Kılıçdaroğlu’na destek verdi.

İşte ilk paylaşımlardan bazıları:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Her koşulda Sayın Genel Başkanımızın #yanındayı[email protected]

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş: Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım. @kilicdarogluk

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: Umut, barış ve adalet dolu bir Türkiye için Genel Başkanımız @kilicdarogluk’nun #yanındayım

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı-Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek: Tavrımız net! #SeninleyizKılıçdaroğlu #YanındayızKılıçdaroğlu


Canan Kaftancıoğlu: Dün, bugün ve daima… Halkının yanında olan halk ve devlet insanının daima #yanındayım

Komünist Başkan çağrı yaptı: Halk 40 günlük işi bir haftada bitirdi