Çavuşoğlu: Bütçemiz bittiği zaman Bakan Nebati’nin gözlerine bakıyoruz

TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bütçemiz bittiği zaman sayın Maliye Bakanımıza gidiyoruz, gözlerine bakıyoruz. Gözlerinde ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz, gözlerinde ışıltı yoksa o demeden ‘Sayın Bakanımız bugün gidelim yarın gelelim’ diyoruz” dedi.

Çavuşoğlu

Video aşağıda – TBMM Genel Kurulu’nda bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı’nın bütçeleri görüşüldü.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin ardından söz alan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bakanlık bütçesine ilişkin açıklamalarda bulundu.


Çavuşoğlu, konuşmasında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Gözlerime bakın, ekonomi gözlerdeki ışıltıdır” sözlerini hatırlattı.


“Kısıtlı kaynaklarımızı, mütevazi bütçemizi en etkin şekilde kullanmaya gayret ediyoruz” diyen Çavuşoğlu, Nebati’ye dönerek “Bütçemiz bittiği zaman da sayın Maliye Bakanımıza gidiyoruz, gözlerine bakıyoruz. Gözlerinde ışıltı varsa talebimizi iletiyoruz, gözlerinde ışıltı yoksa o demeden ‘Sayın Bakanımız bugün gidelim yarın gelelim’ diyoruz. Sağ olsun, ne zaman ihtiyacımız olsa da ilave bütçemiz. Çünkü biz dövizle harcama yapan bir bakanlığız. Veriyorlar, kendisine çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yarı fiyatına tencere alabilmek için birbirlerini ısırdılar!