Ekrem İmamoğlu Kastamonu’da konuştu: Bir an önce bu rejimi değiştirmeliyiz

Ekrem İmamoğlu, Kastamonu’da vatandaşa seslendi: Bu güzel memleket, insanının ortak aklını, düşüncelerini, fikirlerini bir arada, kardeşçe organize etme yeteneğini ortaya koyan bir yönetime muhtaçtır. Bir an önce bu rejimi bu anlamda değiştirmeliyiz.

ekrem imamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kastamonu’nun Taşköprü ilçesini ziyaret etti. İmamoğlu’na CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ve İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in eşlik etti.

İlçe meydanında kendisini karışlayan vatandaşlara hitap eden İmamoğlu, “İstanbul eşittir Türkiye. Bu kavramı hepimiz biliriz. Ben İstanbul Belediye Başkanı olarak Türkiye’nin her yerine mesuliyeti olan bir belediye başkanı olduğumu düşünüyorum” dedi.


“Siyaset üstü bir döneme giriyoruz”

Siyasetteki rahatsız edici dili eleştiren İmamoğlu, “Siyaset üstü bir döneme giriyoruz. Ve bu siyaset üstü dönemde siyaseti değil, ben sen kavgası değil, biz olabilmeyi başaracak bir biçimde kardeşçe bir ortamı hep birlikte var etmeliyiz. Bu konuda yoğun çalışmalar içerisinde olan bir ekibiz. Göreceksiniz, göreceksiniz mutlaka başaracağız” diye konuştu.

“Bir an önce bu rejimi değiştirmeliyiz”

“Bakın ülkemizde ‘Her şeyi ben bilirim’ diyen bir anlayışla mücadele ediyoruz” diyen İmamoğlu şunları söyledi:


Her konuda tek kişinin ağzına bakan bir sistemle mücadele ediyoruz. Benim milletimin aklı kendine yeter. Benim milletimin aklı bir araya geldiğinde dünyada mucizeler yaratır. Ama bir kişinin aklına dayalı bir sistem bizi her türlü belayla buluşturur. O bakımdan, bu güzel memleket, insanının ortak aklını, düşüncelerini, fikirlerini bir arada, kardeşçe organize etme yeteneğini ortaya koyan bir yönetime muhtaçtır. Bir an önce bu rejimi bu anlamda değiştirmeliyiz.

“Hadi oradan”

İmamoğlu hakkında verilen hapis ve siyaset yasağı hakkında ise şunları söyledi:

Bakın bir hukuksuzlukla mücadele ediyoruz. Uydurma işlerle hakkımızda soruşturmalar açılıyor. Niye? Vay efendim İstanbul’u sen bizden nasıl alırsın. Allah aşkına, İstanbul’u birincisi ben almadım, 16 milyon İstanbullu aldı sizden. Dediler ki ‘Sizi beğenmiyoruz. Bir de üstüne haksızlık yaptınız.’ 806 bin oy farkla İstanbul’un tarihinin en büyük oy oranıyla belediye başkanı seçtiler. Millet aldı sizden. Peki neyi aldı? Size ait olanı değil. Millet dedi ki ‘Bana ait olan şeyi sen iyi yönetemedin, senden devralıyorum bunu hak edene veriyorum’. Bu kadar. Memleket, bu güzel cennet vatan, bizim evimiz. Bu evin tapusu kimin? 86 milyon insanın. Yok birbirimizden farkımız. Ne benim hakkım şurada bulunan bir vatandaşımızdan fazla ne bir vatandaşımızın hakkı benden fazla. Eşitiz, 86 milyon. İşte bu duygu bizi daha güçlü kılacak daha inançlı kılacak. Ne yapıyorlar e sen bunu aldın. Hadi bakalım ‘Uydurma bir davayla senin elinden bunu alalım.’ Bu millet ne der biliyor musun? Hadi oradan. Hadi oradan. Hadi oradan.

“16 milyon istanbullunun haysiyet mücadelesidir”


Milletin vicdanı, milli irade, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğunun karşılığı olarak asla ve asla iradesine dokundurtmaz bu millet. Şu an bu kardeşinizin verdiği hukuk mücadelesi aynı zamanda bir haysiyet mücadelesidir. Haysiyet mücadelesini veriyorken, söyleyeyim. Bu Ekrem İmamoğlu’nun haysiyet mücadelesi değildir 16 milyon İstanbul’un haysiyet mücadelesidir. Çünkü; ben sizlerin hukukunu savunuyorum. Kastamonu’nun mücadelesidir, Türkiye’nin mücadelesidir. (ANKA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan seçim tarihi açıklaması