Kılıçdaroğlu’nun “aklınızı alırım” dediği SADAT reklamı ile ilgili TV100’den açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV100 ekranında ‘Haftanın Panaroması’ isimli programda Uğur Dündar’a konuk oldu. Program sırasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısının önüne giderek paramiliter bir kuruluş olmakla ve seçim güvenliğini tehlikeye sokacak girişimlerde bulunmakla suçladığı SADAT reklamı yayınlandı.

sadat reklamı

Video aşağıda – Program sırasında Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısının önüne giderek “paramiliter bir kuruluş olmakla” ve “seçim güvenliğini tehlikeye sokacak girişimlerde bulunmakla” suçladığı SADAT’ın reklamı yayınlandı.

Kılıçdaroğlu: O az kalmış aklınızı alırım sizin!

Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından reklam çıktığı anın ekran görüntüsünü paylaşarak, “O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz!” ifadelerini kullandı.


TV100 kanalından açıklama

Kanalın genel yayın yönetmenin “servisimizin siyasi bilgi eksikliği” açıklamasından sonra kanaldan yeni açıklamalar yapıldı.

TV100’ün sosyal medya hesabı Twitter’dan yapılan açıklamada, “Kanalımız Tv100’de Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yayını sırasında dikkatsizlik ve özensizlik sonucu yayına giren 8 saniyelik SADAT reklamı nedeniyle siyasi bir fırtına koparılmak istenmektedir. Kanalımız Tv100, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Uğur Dündar ile birlikte bu olayın mağdurları arasındadır. SADAT yetkililerinin “Gol” diye attıkları ahlaka sığmayan Tweet’den yola çıkarak bir operasyona hedef olduğumuz ortaya çıkmıştır. Bu nedenle Reklam Genel Müdürü ve yayın sorumlusunun çıkışı verilmiştir. Böylesi bir olayın tekrar etmemesi için de bütün önlemler alınmıştır. Üzgünüz” denildi.


Uğur Dündar: Reklamlar konusunda bilgim ve ilgim yok

Sosyal medyada oluşan tepkiler üzerine programın sunucusu Uğur Dündar Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Programın içine alınan reklâmlar konusunda hiçbir bilgim, ilgim yok. Reklâm bölümü bir aydır kullanılan Sadat reklamını, yaklaşık üç saati bulan bizim programın yayınında sadece sekiz saniye kullanmış. Televizyon yönetiminin müdahalesiyle kaldırılmış. Ve tekrar ekrana getirilmemiş” ifadesini kullanmıştı.

Turhan Çömez: Bu bir komplodur, kurgudur, subliminal mesajdır

İYİ Parti Genel Başkan Danışmanı Turhan Çömez Halk TV’de yaptığı açıklamada reklamın görselindeki silahlı ve maskeli kişilere dikkat çekerek “Bu bir komplodur, bu bir kurgudur. Bu bir subliminal mesajdır. Kılıçdaroğlu’na ‘Sen bizim kapımıza geldin dayandın ama biz güçlüyüz ve varız. Zannetmeyin ki sahadan elimizi çektik’ mesajı verilmiştir. Bu ağır bir tahrik, ağır bir meydan okuma ve psikolojik bir operasyondur” ifadesini kullandı.


İşte SADAT reklamı çıkan programın o kısmı:

Davutoğlu: Seçilecek Cumhurbaşkanı, Altılı Masa mutabakatına uymazsa kriz çıkar; ülke seçime gider