62 milyon kutu antidepresan kullanılan Türkiye, en mutlu ülkeler arasında kaçıncı?

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı (SDSN), küresel anket verilerinden yararlanarak belirlediği, “Dünyanın En Mutlu Ülkeleri” raporunu yayınladı.

antidepresan

62 milyon kutu antidepresan kullanılan Türkiye, en mutlu ülkeler arasında kaçıncı?

2023 verilerine baktığımızda ezber yine bozulmuyor ve İskandinav ülkeleri, her yıl olduğu gibi bu sene de en üst sıralarda yer alıyor.


150 ülkenin mutluluk seviyesinin sıralandığı listede geçtiğimiz yıl 112. sırada olan Türkiye, bu yıl 102. sırada yer alıyor…

İşte BM raporuna göre dünyanın en mutlu 20 ülkesi:

1- Finlandiya

2- Danimarka

3- İzlanda

4- İsrail

5- Hollanda

6- İsveç

7- Norveç

8- İsviçre

9- Lüksemburg

10- Yeni Zelanda

11- Avusturya

12- Avustralya

13- Kanada

14- İrlanda

15- ABD

16- Almanya

17- Belçika

18- Çek Cumhuriyeti

62 milyon kutu antidepresan da yaramamış!

Geride bıraktığımız yıl ülkemizde yaklaşık 62 milyon kutu antidepresan ilaç kullanıldığını da mevcut verilere eklediğimizde yüzümüzdeki gülümsemenin sebebi de ortaya çıkıyor. Ancak görünen o ki antidepresanlar da yetmiyor ve Türkiye dünyanın en mutlu ülkeleri arasında ilk 100’e dahi giremiyor…


Kaynak: SDSN Türkiye – Sürdürülebilir Çözümler Ağı – Boğaziçi Üniversitesi (boun.edu.tr)

13 soruda panik atak testi: Bu belirtilerden en az 4 tanesi varsa!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.