Fatih Altaylı’dan Kızılay çıkışı: O kan senin babanın kanı mı?

Fatih Altaylı’dan Kızılay çıkışı: “Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı’ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun.”

Fatih Altaylı'dan Kızılay

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun “Kızılay’a kan bile vermem” açıklamasına yanıt veren Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı’nın “Karamollaoğlu epeyce yaşlı. Bir gün kan ihtiyacı olursa olgun davranır, kendisini geri çevirmeyiz. Ancak kan işini de siyasete alet etmesin” sözlerini eleştirdi.

Altaylı bugünkü köşesinde, “Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı’ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun” ifadelerini kullandı.


Kızılay Genel Sekreter Yardımcısı Murat Ellialtı şu ifadeleri kullanmıştı:

murat ellialtı

Fatih Altaylı yazısında şunları kaydetti:

Başkanı yetmezmiş gibi bir de genel sekreter yardımcısı çıktı başımıza. Adı Murat Ellialtı imiş. Kardeşi de arpalığa çevirdikleri Kızılay’ın bir şirketinden genel müdür sıfatı ile ziftleniyormuş. Başkanı yellenince, genel sekreterin orta yere yapması normal.

Bu Ellialtı efendi, Kızılay’ı eleştiren Temel Karamollaoğlu için “Epeyce yaşlı. Bir gün kan ihtiyacı olursa olgun davranır, kendisini çevirmeyiz” buyurmuş.

Bak bak bak. Bak sen şu laf ebesi Ellialtı’ya. Ulan o kan senin babanın kanı mı! Yıllardır milyonlarca vatandaşın verdiği kan o. Sen kim oluyorsun da kimin kanını kime bahşediyorsun.

Bak Ellialtı, Kızılay’ın bir çiftliğe döndüğünü, Kızılay’a asla güvenmemek gerektiğini, Kızılay’a değil bağış yapmak kan bile vermemek gerektiğini ilk kim söyledi biliyor musun?

Murat Bardakçı. Cumhurbaşkanlığı Kültür Politikaları Kurulu üyesi ve şimdi de Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan “Deprem Çalışma Grubu”nun da katılımcısıydı.

Hadi paçan sıkıyorsa ona da aynı şeyi söyle bakalım. Yiyor mu! Kan meselesine gelirsek. O kanlar bizim kanımız. Senin değil. Eğer o iş sana kalsa idi, Kızılay’da tek bir damla kan olmazdı.


Kaynak: Kan meselesi (haberturk.com)

Twitter’da Şahan Gökbakar ile Kerem Kınık tartışması


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.