Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşecek

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşecek: Aday olarak Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini iletecekler.

İmamoğlu Yavaş

CHP’den yapılan açıklamaya göre; İmamoğlu ve Yavaş, Akşener ile bir görüşme gerçekleştirecek. Yapılan açıklamada, “İradelerinin genel başkanımıza bağlı olduğunu iletecekler” deyip, “Aday olarak da Kılıçdaroğlu’nu görmek ve ittifakın devamını istediklerini iletecekler” ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmaları yönünde çağrı yaptığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın akşam saatlerinde Akşener ile bir araya gelmesi bekleniyor.


BBC Türkçe’den Ayşe Sayın’ın haberine göre; CHP kulislerinde Yavaş ve İmamoğlu’nun adaylık konusundaki tutumlarını nezaketen sözlü olarak Akşener’e ileteceği, ayrıca Altılı Masa’nın dağılmaması için çaba gösterilmesi görüşünü de iletecekleri belirtiliyor.

CHP basın danışmanlığı tarafından daha önce yapılan bilgilendirmede, belediye başkanlarının Akşener’i ziyaretinin öngörülmediği ifade edilmişti.

Görüşmenin İYİ Parti Genel Merkezi’nde değil, başka bir mekanda gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi.

‘Kılıçdaroğlu, görüşme talebine olumlu yaklaştı’

Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı, iki büyükşehir belediye başkanının Akşener’i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine olumlu yaklaştığını söyledi.

Paylaşılan bilgi notunda şu ifadeler yer aldı:

• Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır.

• İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede ‘iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini’ iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler.


• Meselenin Türkiye olduğu ve Genel Başkanımızın herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkesin mâlumudur.

İYİ Partili Erhan Usta: Karar almadık, kapı hala açık


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.