Paris ışıltısı: Yeni nesil mezoterapi

Yeni nesil mezoterapi Paris Işıltısı nedir? Nasıl yapılıyor ve ne kadar sürede sonuç alınıyor? Nelere dikkat edilmeli? Botoks ve dolgu neden daha revaçta olacak? Meme protezi neden en çok tercih edilen estetik uygulamalar arasında?

Paris ışıltısı

Paris ışıltısı: Yeni nesil mezoterapi

Günümüzün değişen güzellik anlayışına uyum sağlayan estetik merkezleri, hastalarının hayalindeki görüntüye kavuşabilmeleri adına birçok operasyonu tek çatı altında sunabiliyor. Özellikle de yaz aylarında ödem ve şişlikler endişesiyle estetik operasyonlarını erteleyenler baharın iyiden iyiye kendini hissettirmesiyle birlikte soluğu bu merkezlerde alıyor. Peki bu bahar ve kış sezonunda en çok hangi estetik işlemler öne çıkacak?


11 cerrahıyla, Türkiye’nin en fazla Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik alanında hizmet veren doktora sahip hastanelerinden Vanity Estetik Hastanesi’nin dört uzman doktoru, popülerliği artacak 4 estetik işlem hakkında bakın neler dedi.

Yeni nesil mezoterapi: Paris ışıltısı

Yaz döneminde cilt bakımları sonucu güneşe hassasiyet oluşmaması ve lekelenmenin önüne geçmek adına kış sezonunda yaptırılacak işlemler hakkında bilgi veren Op. Dr. Zeynep Yasavur Hürkal bu kış özellikle paris ışıltılısı ve PRP gibi cilt yenileyici işlemlerin revaçta olacağını söyledi.  Paris ışıltısının uygulaması yeni nesil bir mezoterapi uygulaması olduğunu ifade eden Hürkal, bu işlemin nasıl yapıldığını şöyle anlattı:

“NCTF-135 ismi verilen 55 molekül yani serbest ha: 12 vitamin + 24 aminoasit + 6 ko-enzim +nükleik asitler + 6 mineral + 6 diğer farklı vitamin içerikli solüsyonun mikro enjeksiyonlarla cildin hemen altına verilmesi esasına dayanır. Paris ışıltısı ciltteki elastikiyet kaybını giderir, ince kırışıklıkları azaltır. İçerdiği yoğun hyalüronik asit ve peptitler sayesinde cildi nemlendirir ve yeniler. Böylece daha parlak ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar. En sık uyguladığımız bölgeler; yüzdeki ince çizgiler, göz altı ve çevresindeki ince cilt yapısının onarımı, morluk ve kararmanın giderilmesi, boyun, dekolte ve ellerin üstündeki cilt yapısının yenilenmesidir. Bu tedavi 1-14 gün aralıklarla 3-4 seans yapılır. Problemli ciltlerde ilave olarak ayda 1-2 seans yapılmasında fayda var. Bununla birlikte olumlu etkinin devamı için 6 ayda 1, koruyucu seanslar önermekteyiz. Bu işlemleri, yazın aydınlık ve pürüzsüz bir cilde kavuşulmasında kış sezonunda yapılan bir hazırlık işlemi olarak görebiliriz. Güneş ışınlarının etkisi de çok az olduğundan bu işlemler kış mevsiminde herhangi bir lekelenmeye sebebiyet vermezler.”.

“Botoks ve dolguların popülerliği devam edecek”

Op. Dr. Giray Genç, her sezon olduğu gibi bu sezon da botoks ve dolgu işlemlerinin popülerliğini kaybettirmeden hatta çok daha revaçta uygulamalar olarak öne çıkacağını söylüyor. Kişilerin botoks ve dolgu gibi çok küçük çaplı işlemlerle bile hayallerindeki görüntüye kavuşabildiklerini ifade eden Dr. Genç, gün içinde yapılan kısa işlemler sonrası hastanın hızlı şekilde rutin işlerine dönebilmesi dolayısıyla çok tercih edilen iki işlem olarak popülerliğini koruyacağını söyledi.


Daha genç bakışlar için badem göz estetiği

Op. Dr. Özgür Hürkal ise son dönemin en revaçta olan uygulamalarından Badem Göz Estetiğinin kış sezonunda da popülerliğini koruyacağını ifade ederek, “Operasyonların çok daha hızlı bir iyileşme süreci yaratması nedeniyle kış sezonunda yapılmasını önemsiyoruz. Elbette yazın da yapılabilirler fakat hastaların tatil zamanlarına mani olmamak adına ve yaza kendilerini çok daha iyi giriyor olduklarını hissettirmek adına kışın yapılan işlemler yazın kişileri çok daha mutlu edecektir. Badem Göz Estetiği de bu operasyonlardan biridir” dedi.

“10 günde iyileşiyor”

Dr. Hürkal, Badem Göz Estetiği ile ilgili şu bilgiyi verdi: “Badem göz ameliyatı, daha daha genç, sağlıklı, canlı, estetik ve çekici bir bakış elde etmek amacıyla gözlere daha çekik bir görünüm verilmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir. Kantoplasti ile ayrıca göz kapaklarında ya da çevresinde oluşan sarkmalar da kısmen giderilmektedir. Ameliyat hem kadın hem de erkek hastalara uygulanabilmektedir. Ameliyat lokal anestezi altında klinik ya da ameliyathane ortamında, 40-60 dk içinde yapılmaktadır. Kantoplastide gözün dış kantus denen köşesi, yukarı ve dışa doğru gerilerek kemik zarına asılmakta ve erimeyen bir dikişle sabitlenmektedir. Ameliyat sonrası eski hale dönülmek istenirse, lokal anestezi altında 20 dakikalık bir işlemle dikiş alınarak bu sağlanır. Ameliyat sonrası yara izi kalmaz. Operasyon sonrası ikinci gün hasta günlük hayatına dönebilir, duşunu alabilir. Cilt dikişleri eriyebildiği için alınmasına gerek yoktur. Ameliyat sonrası kişiden kişiye değişen hafif kızarıklık, ödem ve ağrı görülebilir. Hasta tam olarak 10 günün sonunda iyileşmiş olacaktır. İlk 1 hafta makyaj ve kimyasal ürünlerden bölgeyi uzak tutmak gereklidir.”

Meme protezi en çok tercih edilenler arasında!

meme büyütme protezi

Genel olarak meme formunu dönüştürmek, şeklini düzeltmek ve dolgunluğunu arttırmak için yapılan estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme ameliyatının da bu sezon popülerliğini koruyacak operasyonlardan olduğunu belirten Uzm. Dr. Mehmet Fatih Algan, yaz döneminde ödem ve şişliklerden korkan, iz kalır endişesiyle tatile gidememekten ya da mayo-bikini giyememekten endişe duyan kişilerin sıklıkla kışın tercih ettiği bir estetik operasyon olduğunu söyledi.

Meme büyütme ameliyatları hakkında bilgiler de veren Uzm. Dr. Mehmet Fatih Algan, silikon meme protezleri ile meme büyütme işleminin genel anestezi altında uygulanan ve yaklaşık 1,5 saat süren bir işlem olduğunu belirterek, “Meme protezi temel olarak iki plana yerleştirilir: kas altı (Pektoral kas altı, Submusküler) ve meme bezinin altı (Subglandüler). Bu karar, hastanın meme dokusunun ve göğüs kasının (pektoral kas) durumuna göre verilir. Ameliyat sırasında, protezin yerleştirileceği boşluk oluşturulduktan sonra, uygun hacimli protez belirlenerek steril şartlarda antibiyotikli solüsyonlarla yıkanarak yerleştirilir. Ameliyat tamamlandıktan sonra hastaya ameliyat sonrasında 4 hafta kullanacağı özel sutyen giydirilir ve hasta yatağına alınır” dedi.


Meme büyütme ameliyatında nihai sonucun diğer birçok estetik ameliyata göre daha hızlı bir şekilde yaklaşık ameliyattan sonraki 1. ayda oturduğunu vurgulayan Algan, ameliyattan sonraki ayda özel sutyenin kullanılması ve omuz-kol kaslarının kuvvetle kullanılmasını gerektiren aktivitelerden kaçınmanın yeterli olacağını söyledi.

Meme büyütme ameliyatı neden yapılır? Etkileri neler?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.