İsmail Saymaz: Ortada başarısızlık var, ‘Yenildim ama gene de başarılıydım’ denir mi?

Gazeteci İsmail Saymaz: “Liderlerin oy desteği ile Cumhurbaşkanı adayı oldu. Bir dolu hata yapıldı. 7 Kocalı Hürmüz hükümeti kurar gibi hükümet kurma hatalıydı. Belediye başkanlarının pasifize edilmesi hatalıydı. ‘Yenildim ama gene de başarılıydım’ denir mi? Ortada bir başarısızlık var”

İsmail Saymaz

Video aşağıda – İsmail Saymaz’dan seçim sonucu yorumu: “Ortada başarısızlık var, Altılı Masa’daki herkese ait başarısızlık”

İsmail Saymaz konuşmasında: “Davutoğlu ve Karamollaoğlu, Babacan ile ayrı ittifak grup seçime girecekti. Bu sayede daha fazla oy alacaklarını düşünüyorlardı. Ali Babacan reddetti.” dedi.


İsmail Saymaz şunları söyledi:

“Kemal Kılıçdaorğlu 13 yıldır partiyi yönetiyor. Erdoğan ile son kez kozlarını paylaştı. Saygım var. Anketlerde 6 ay önce muhalefetten kim aday olması gerektiği sorulduğunda ya 3. ya 4. idi. Kılıçdaroğlu idi”

Fatih Portakal  “Kılıçdaorğlu’nun yerel seçimlere 11 ay kala görevi bırakıp ‘Kongremizi yapalım, yeni genel başkan partinin başına geçsin, seçimi o götürsün’ demeliydi mi demek istiyorsun?” diye sordu.

“Altılı masada oturan herkese ait başarısızlık var”

Saymaz şöyle yanıtladı:

“Elbette. Liderlerin oy desteği ile Cumhurbaşkanı adayı oldu. Bir dolu hata yapıldı. 7 Kocalı Hürmüz hükümeti kurar gibi hükümet kurma hatalıydı. Belediye başkanlarının pasifize edilmesi hatalıydı.


‘Yenildim ama gene de başarılıydım’ denir mi? Ortada bir başarısızlık var. Altılı masada oturan herkese ait başarısızlık.”

Kılıçdaroğlu: Yürüyüşümüz sürüyor, mücadeleye devam edeceğim


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.