Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan gençlere çağrı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesaplarından aynı anda birlikte yer aldıkları bir video paylaştılar. Genç seçmenlere seslenen Yavaş ve İmamoğlu, “14 Mayıs’ta bu işi bitirmeliyiz” dediler.

Mansur Yavaş

Video aşağıda – Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu, Twitter hesaplarından birbirlerini etiketleyerek eş zamanlı video yayınladılar. Videoda birlikte yer alan iki belediye başkanı, gençlere seslenerek seçimleri ilk turda bitirme çağrısı yaptılar.

“Kötü ihtimallere fırsat vermeyelim”

Ekrem İmamoğlu, genç seçmenin belirleyici olacağını vurgulayarak şunları söyledi:


“Sevgili gençler, bu seçimin anahtarı sizin elinizde. Sizin desteğiniz ve oyunuzla bu işi 1. turda bitirip 15 Mayıs’ta ülkeyi huzura kavuşturabiliriz. Kötü ihtimallere fırsat vermemek için 14 Mayıs’ta bu işi bitirmeliyiz. Biz geleceği sizlerle hayal edecek, birlikte çalışacağız. Yeter ki bize güvenin.”

5 milyon gencin ilk kez oy kullanacağını hatırlatan Mansur Yavaş ise, “Gelişimi onların gücüyle sağlayacağız. Gençlere güveniyorum. Onların kaygılarını ve şüphelerini de anlıyorum. Hepsini konuşup çözeriz. Bu ülkenin gençleri sahipsiz değil, güzel günleri ertelemeye gerek yok. İlk turda bitirmemiz lazım” diye konuştu.


https://twitter.com/mansuryavas23/status/1656951275752239107?s=20

Kılıçdaroğlu’nun Rusya’ya yönelik montaj suçlamasına Kremlin’den yanıt


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.