CHP’li Tuncay Özkan: Kemal Bey büyük başarı elde etti, bloğun 2,5 milyon seçmene daha ulaşıp Türkiye’yi kurtarması gerek

CHP’li Tuncay Özkan: Kemal Bey büyük başarı elde etti, bloğun 2,5 milyon seçmene daha ulaşıp Türkiye’yi kurtarması gerek.

Tuncay Özkan

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, seçim sonuçlarıyla ilgili, “CHP müthiş bir şey yaptı. Demokrasi bloğu tuttu. Bloğun 2,5 milyon seçmene daha ulaşıp Türkiye’yi kurtarması gerek. Kemal Bey büyük başarı elde etti” dedi.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz’a konuşan Özkan, “Her şeyi kusursuz yapsanız bile kaybedebilirsiniz. Mücadele esastır. Öyle baksaydık cumhuriyet tarihinde siyasetçi kalmazdı. Amerika’da bile böyle değil. Mücadelemizi ideolojik temele dayandırdığımız için olayları biz öyle değerlendirmiyoruz” ifadesini kullandı.


Saymaz, “CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanmak için insanüstü bir çaba gösterdiğini ve kıl payı kaybettiğini belirterek, hakkını teslim ediyor. Hiçbiri ‘Bay Kemal’e kıyamıyor” diye konuştu.

İsmail Saymaz yazısına şöyle devam etti:

CHP’liler Kılıçdaroğlu’nun seçimi kazanmak için insanüstü bir çaba gösterdiğini ve kılpayı kaybettiğini belirterek, hakkını teslim ediyor.

Hiçbiri ‘Bay Kemal’e kıyamıyor.

KILIÇDAROĞLU, ADAY

Sonuç?

CHP’liler temmuzda olağan kurultay takviminin başlayacağını ve olağanüstü kurultaya gerek olmadığını kaydediyor. Hepsi Kılıçdaroğlu’nun yeniden aday olacağını düşünüyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, “Genel başkan aday olur. Ayrılma gibi bir düşüncesini görmüyorum” diyor.

CHP’deki genel kabul, partinin Mart 2024’teki yerel seçimlere Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde girmesi gerektiği yönünde.


Yazının tamamı için tıklayın: ‘Ben Kemal, gitmiyorum’ – İsmail SAYMAZ – Sözcü (sozcu.com.tr)

Kemal Kılıçdaroğlu istifa sorusuna yanıt verdi: Hep birlikte karar vereceğiz


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.