Kılıçdaroğlu’nun Pendikspor tebrik paylaşımına tepki yağdı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim yenilgisi sonrası partisindeki değişim talebi ve istifa konusunda sessizliğini korusa da, Süper Lig’e yükselen Pendikspor’u kutlamayı ihmal etmedi. Kılıçdaroğlu’ndan istifa bekleyenlerse Twitter’dan tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu

TFF 1’inci Lig play-off finalinde Bodrumspor’u 2-1 yenen Pendikspor Süper Lig’e yükseldi. Kılıçdaroğlu’nun Pendikspor tebrik paylaşımına tepki yağdı.

Seçimi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a karşı kaybettikten sonra CHP genel başkanlığından istifası beklenen Kılıçdaroğlu, henüz kamuoyu karşısına çıkmış değil. Ama Kılıçdaroğlu, Twitter’dan tebrik ve taziye mesajlarını sürdürüyor. Son olarak, “Süper Lig’e yükselen Pendikspor camiasını yürekten kutluyorum” mesajı paylaşan Kılıçdaroğlu Twitter’dakilerin gündemine girdi.Kılıçdaroğlu’nun bu tweet’ini alıntılayanların bazıları şunları yazdı:

 

Ekrem İmamoğlu’ndan CHP’ye değişim mesajı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.