Ryanair havayolundan Türkiye mesajı: Diş macunu veya uçak bileti!

İrlanda merkezli havayolu şirketi Ryanair, resmi Twitter hesabından Türkiye ile ilgili bir mesaj paylaştı: “Diş macunu veya uçak bileti”

Ryanair uçak bileti

İngiltere’deki bir markette bir paket diş macununun 10 pound (yaklaşık 320 Türk Lirası) olduğuna işaret eden bir sosyal medya mesajını alıntılayan Ryanair, mesajında, “Ya da Türkiye’ye bir uçuş” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:


“Türkiye’de diş tedavisi daha ucuz”

Başka bir sosyal medya kullanıcısının “Türkiye’de diş tedavisi daha ucuz” yorumuna da hareketli bir görselle yanıt veren havayolu şirketi, ‘meselenin’ bu olduğuna işaret etti.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN ‘SAĞLIK TURİZMİ’ UYARISI

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, 21 Aralık 2022 tarihinde Türkiye’ye ilişkin ‘seyahat tavsiyeleri’ bölümünü güncellemiş ve ‘sağlık turizmi’ konusunda bir dizi uyarıda bulunmuştu.


“Türkiye’de tıbbi tedavi almayı düşünen Britanya vatandaşlarının kendi araştırmalarını kendilerinin yapmaları gerekir; yurtdışında tıbbi tedavinizi ayarlama konusunda mali bir çıkarı olan özel şirketlere güvenmeniz akıllıca değildir” ifadelerine yer verilen uyarıda, “Ocak 2019’dan bu yana sağlık turizmi için Türkiye’yi ziyaret ettikten sonra 22 Britanya vatandaşının hayatını kaybettiğini biliyoruz” bilgisi de paylaşılmıştı.

Türkiye genelinde müzik yasağı kaldırıldı


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.