Yazın daha sağlıklı ve güzel bir cilt için tavsiyeler

Yazın daha sağlıklı ve güzel bir cilt için öneriler: Parlak görünen bir cilt için ne yapılmalı? Selülit oluşumunu önlemek mümkün, peki ama nasıl? Saçlarınızı güneşin zararlı etkisinden koruyun. Örümcek ağı mucizesi…

güzel bir cilt

Estetik International Medikal Doktoru Çağatay Güngörsün, yazın sağlıklı, canlı ve daha güzel bir cilt için tavsiyelerde bulundu.

Lifting, kırışıklık giderme, kırışıklık tedavisi, yüzdeki sarkmaların toparlanması ve boyun çizgilerinin giderilmesi gibi birçok alanda hizmet veren Estetik International; örümcek ağı estetiği, bamboo masajı, mezoterapi, dolgu, botox gibi ameliyatsız çözümleriyle de yazı genç bir ciltle karşılamanızı sağlıyor. Estetik International Medikal Doktorlarından Çağatay Güngörsün, cildinizi yaza hazırlayacak önerilerini şöyle sıralıyor:


Parlak görünen bir cilde ulaşın

Daha parlak bir cildin ilk adımı tabi ki cilt bakımı. Kış aylarından kalan matlığı yok etmenin ve cildin altında bizi bekleyen tazeliğe ulaşmanın en iyi yolu ise Mezoterapi. Pul pul dökülen cildinizin yerine parlak, genç sağlıklı ve canlı görünen bir cilde ulaşmanıza yardımcı oluyor.

Hiyalüronik asidin doğrudan derinin orta tabakasına enjekte edilmesiyle uygulanan bu teknik ile kolajen ve elastin üretimi teşvik ediliyor ve beslenmiş olan cildiniz daha canlı bir hale geliyor. Donuk, parlaklığını yitirmiş bir cilde sahip olanlar ya da cildinde elastikiyet kaybı ve sarkma sorunu yaşayanlar bu tekniği güvenle tercih edebilirler.


Mezoterapi tekniğinin içindeki her aşamanın, bu konuda eğitim almış ve uzmanlaşmış kişiler tarafından yapılması oldukça önemli. Yaklaşık 20 dakika süren bu işlem ile 2. seanstan sonra sonuç almak mümkün. Bireysel ihtiyaca göre seans sayısı 4 ile 6 arasında değişebiliyor ve tedavi bittikten sonra dahi cilt yenileme etkisi devam ediyor.

Selülit oluşumunu önlemek mümkün, peki ama nasıl?

Yazın herkesin korkulu rüyası haline gelen selülitlerden de kurtulmak mümkün. Bu sorun için etkili bir teknik olan Bamboo masajı yalnızca yarım saat sürüyor. Bu işlemle, hem bedeniniz dinleniyor hem de kışın yorgunluğu atılıyor. Brezilya’dan özel olarak temin edilen bamboo çubukları ile yapılan bu özel masaj, orta deri tabakasında gerilmiş lif haznelerini gevşeterek selülit oluşumunu önlüyor. Masajla birlikte sürülen yağ ise, yine deriyi besleyerek derinin canlı ve parlak gözükmesini sağlıyor.

Örümcek ağı mucizesi

Örümcek ağı estetiği ameliyatsız yüz germe, canlandırma ve form kazandırma işlemi olarak öne çıkıyor. Yer çekimine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak zaman içinde oluşan ince çizgiler; kötü hava koşulları, sağlıksız beslenme ve sık kilo alıp vermeye de bağlı olarak, derinleşmeye başlıyor. Tüm bu süreç özellikle yüz bölgesinde sadece çizgilerin oluşmasına değil, yanakların ve gıdığın sarkmasına, yüzün giderek ovalleşmesine neden oluyor. Örümcek ağı tekniği, işte bu noktada estetik cerrahiye alternatif, ameliyatsız yüz gençleştirme uygulaması olarak, cildinizdeki olası sorunların çözümünde fayda sağlıyor.

Saçlarınızı güneşin zararlı etkisinden koruyun


Saç mezoterapisi ile deri altından beslenen saçlar, güneşin zararlı etkisinden daha az etkileniyor. Mezoterapi, kış boyunca soğuk havadan korunmuş ve yıpranmadan temizlenmiş saçların, klorlu havuz suyu, tuzlu deniz suyu ve güneşin zararlı etkilerinden korunmasına yardımcı oluyor.

Cilt güzelliğinde yaz ışıltısı için 7 altın püf nokta!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.