Ali Mahir Başarır: Tabanımız küsse de yine CHP’ye oy verir

Akbelen’de yurttaşa parmak salladığı görüntüleri eleştirilen CHP’li Ali Mahir Başarır’dan çok konuşulacak bir açıklama geldi. Başarır, “Bizim tabanımız küsse de kızsa da gelir yine CHP’ye oy verir” dedi.

ali mahir başarır

Geçtiğimiz gün Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Akbelen Ormanı’nda ağaç kıyımına yönelik başlayan direnişe destek vermek amacıyla bölgeye giden CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, kendisine tepki gösteren bir yurttaşa parmak sallayarak “Bana bağırma” demişti.

Olayın ardından çok sayıda tepki alan Başarır, Halk TV’de Buket Güler’in sunduğu ‘Gündem Özel’ programına konuk oldu. Burada gündemdeki konulara değinen Başarır, çok konuşulacak bir ifadede bulundu.


Başarır, “Bizim tabanımız küsse de kızsa da gelir yine CHP’ye oy verir” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/guIsumsuItan/status/1686341680310431744


Başarır’ın ifadeleri sosyal medyadan tepki topladı. O tepkilerden bazıları:

Gündem || Bizi takip edin: Facebook, TwitterInstagramGoogle Haberler


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.