Google, “Arama” üzerinden İngilizce dil eğitimine başlıyor

İnternet devi Google, yapılan resmi duyuru ile öğrendiğimiz kadarıyla “Arama” üzerinden İngilizce eğitimine başlıyor.

Google arama

Önümüzdeki günlerde Arjantin, Kolombiya, Hindistan (Hintçe), Endonezya, Meksika ve Venezuela’daki Android kullanıcıları, Google Arama üzerinden İngilizce dil yeteneklerini geliştirebilecek. Dil pratiğini temelde oyunlaştıran şirket, altyapıda yazılı yanında çok daha önemli olan konuşma pratikleri de sunuyor, kurulan cümlelere göre değişen farklı öneriler ile kişilerin yeni öğrenmeye başladıkları dili zenginleştirmesini hedefliyor.

Konuda, “Google Arama hali hazırda sunduklarıyla dil öğrenme sürecinde olanlar için değerli bir araç. Şimdi ise Android kullanıcıları kişiselleştirilmiş geri bildirimlerle desteklenen yeni bir İngilizce konuşma pratiği deneyimi elde edecekler.” açıklamasını yapan firma, sistemin ileride diğer dillere ve ülkelere açılacağını da belirtiyor, şimdilik bu konuda ekstra detay vermiyor.


Dil öğrenmenin önemine değinen internet devi, resmi blog sayfasında şunları da aktarıyor: “Bir dil öğrenmek kişinin hayatında yeni fırsatlar yaratabilir. İnsanların farklı kültürlerden insanlarla bağlantı kurmasına, dünyayı gezmesine ve kariyerlerini ilerletmesine yardımcı olabilir.


Sadece İngilizceyi dünya çapında 1,5 milyar kişinin öğrenmeye çalıştığı tahmin ediliyor. Yeni bir dilde yeterlilik elde etmek zor ve birçok öğrenci, konuşma pratiği yapma ve bu konuda geri bildirim alma fırsatının olmamasını, öğrenmelerinin önündeki en büyük engel olarak görüyor.”

Sosyal medya hesaplarını korumanın 6 yolu


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.