Amperino: 16 yaşındakilerin kullanabileceği yerli elektrikli araba

Amperino fiyatı

Türkiye’de otomotivle ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanıyor. Togg ile önemli bir kapıyı aralayan ülkemizde geçtiğimiz günlerde yerli otomobil VERY tanıtıldı. Şimdi de Amperino görücüye çıktı. 

Öncelikle Citroen Ami gibi küçük boyutlu araçlar arasında en iyi menzile sahip olanları dahi 70-80 km menzil sunuyorken Amperino tek şarjla tam 180 km gidebiliyor. Bu da özellikle şehir içi kullanımda büyük bir avantaj sağlıyor. Aracın dışarıdan boyutlarına baktığımızda ise 3159 mm uzunluğa, 1500 mm genişliğe ve 150 mm yüksekliğe sahip olduğunu görüyoruz.

16 yaşında olanlar kullanabilecek

Buna ek olarak, birçok rakibi 50 km/s hızları bile göremezken Amperino rahat bir şekilde 90 km/s hıza ulaşabiliyor. Aracın üç kişilik olduğu ve 370 litre bagaj hacmine sahip olduğu belirtiliyor. Burada en dikkat çeken detay ise 16 yaşında ve motorsiklet ehliyetine sahip olanların bu aracı kullanabilmesi.


amperino ne kadar

Amperino fiyatı ne olacak?

Milliyet’in haberine göre Amperino için belirli bir fiyat skalası bulunmuyor. Ancak şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Canseven’in açıklamasını göz önünde bulundurarak 600 bin TL civarlarında olacağını söyleyebiliriz.


Otomobilin 2024 yılında asfalta ayak basması bekleniyor. İlk etapta 10 adet üretilecek modelin 2025 yılı itibariyle seri üretiminin başlaması bekleniyor. Son olarak modelin arkadan çekişli olduğunu ve arka tarafında teker içi iki motoru bulunduğunu belirtelim.

TOGG’a rakip geliyor: VERY 2024’te yollarda olacak!


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.