4D yüz gençleştirme: Lazer ile güzelleşme ve tedavi yöntemleri

4D yüz gençleştirme

4D yüz gençleştirme nedir? Lazer teknolojileri tıbbın birçok alanında kullanılıyor ve estetik uygulamalar bu alanların başında geliyor. Cilt gençleştirme, sıkılaştırma, leke, yara izi, doğum çatlakları, kılcal damar tedavileri, çeşitli cilt hastalıkları ve epilasyon uygulamalarında lazer tedavi yöntemleri yıllardır güvenle kullanılıyor.

Son dönemlerde lazer teknolojileri özellikle cilt gençleştirme ve sıkılaştırma gibi kozmetik uygulamalarda daha ön plana çıkıyor. Memorial Şişli Hastanesi Dermatoloji Bölümü’nden Uzm. Dr. Füsun Bilgin Karahallı estetik uygulamalar için geliştirilen Fotona SP Dynamis lazer teknolojisi ile tüm yüze ve boyun bölgesine uygulanabilen 4D cilt gençleştirme hakkında bilgi verdi.

Cildi alt ve üst katmanlarına etki ederek sıkılaştırıyor

Bu lazer kombinasyonu birbirini tamamlayan iki dalga boyunu birleştirmekte ve etkili tedaviler sunmaktadır. Erbium-YAG ve Nd-YAG lazer sistemleri cildin üst ve alt tabakalarına etki ederek birbirini tamamlayan bir tedavi sağlamaktadır.


Cerrahi müdahale gerektirmeyen, ağrısız ve ayaktan tedavidir, kişi tedavi sonrası gündelik hayatına rahatlıkla dönebilmektedir. Anti-aging lazer tedavileri dolgu ve botoks gibi enjeksiyon uygulamaları tercih etmeyen hastalar için de uygundur.

Bu tedavinin amacı ciltte kırışıklık ve doku azalmalarını gidererek dolgunluk ve sıkılaşma sağlamaktır. Tedavi sonrası yüz ve boyun yeniden şekillenir, sıkılaşır, parlak, pürüzsüz ve canlı görünür.

4D yüz gençleştirme: Cilt 4 adımda gençliğine kavuşuyor

4 boyutlu cilt gençleştirme, güçlü bir lifting etkisi olan cerrahi işlem gerektirmeyen (non-invaziv) bir tedavidir. Bu tedavide yüz ve boyun aynı anda yenilenmektedir. Alın, yanaklar, ağız çevresi, dudaklar, burun, kulak önü, çene, göz çevresi ve kapakları, gıdı, boyun ve dekolte bölgesine uygulanabilmektedir.

4D yüz gençleştirme aşamalı bir tedavidir. Her adımı cildi gençleştirir ve cilde daha sıkı, daha hacimli ve daha genç bir görünüm kazandırır.

1- Erbium-YAG Smoothlifting: Smoothlifting aşaması yüz bölgesinde derinin üst tabakasını, ağız içinden de dudak diş etleri ve yanak mukozasını ısıtır. Isınan dokuda kolajen yapımı tetiklenir, belirli ısıya erişince kas iplikleri kasılır ve gerilme sağlanır. Tüm yüz bölgesi, göz kapakları dahil ve ağız içi bölgesine uygulama yapılmaktadır.


2- FFAC3 Nd-YAG rejuvenasyon: İkinci aşamada orta deri hedeflenir derin ısınma ile non-ablatif kolajen uyarımı tetiklenir.

3. PIANO Nd-YAG sıkılaşma ve sıcak lipoliz: Piano modu ile alt deri tabakası ve cilt altı yağ dokusunun ısıtılması hedeflenir. Özellikle göz altı yağ torbaları, gıdı sarkmaları, boyun bölgesi, iç kol ve iç bacak cildinin sıkılaşmasında etkilidir.

4. Erbium-YAG yüzeyel peeling: Son aşamada cilde ufak delikler açarak yüzeysel bir soyma yapılır. Hafif lekelerin giderilmesi ince kırışıklıkların açılması sağlanır ve cildin nem yağ dengesi kontrol altına alınır.

Ağız içinden yapılan uygulama tedavinin etkisini artırıyor

4 boyutlu yüz gençleştirmede cilde sadece dışarıdan değil, ağzın içinden de uygulama yapılır. Yüz bölgesine hem içerden hem dışardan yapılan bu tedavi cildin en derinine nüfuz eder ve sıradan lazer veya non-invaziv cihazların nüfuz edemediği derinin daha derin katmanlarında da kolajen oluşumunu uyarır.

4D yüz gençleştirme vücudun doğal kolajen üretimini uyarır, bu da artan elastikiyet ile daha sıkı bir cilt ile sonuçlanır. Cilt daha parlak, pürüzsüz hale gelir. Her seans yaklaşık 45 – 60 dakika sürer ve rahatsızlığı azaltmak için işlem öncesinde lokal anestezi uygulanır. Ortalama 3-4 haftada bir tekrarlanan 4-6 seansın sonunda cilt sıkılaşarak genç bir görünüme kavuşur. Tedavi bittikten sonra hatırlatma seansları uygulanması etkinin daha uzun süreler sürmesini sağlayabilmektedir.


Herhangi bir kesiye gerek olmayan bu uygulama; iple gerdirme, dolgu, botoks veya cerrahi tercih etmeyen kişiler için konforlu ve uygun bir seçimdir. Hastalar tedaviyi takiben günlük aktivitelerine devam edebilirler.

Dişlerin onarılması yüzü nasıl gençleştiriyor?


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.