Barbie Genital Estetiği nedir?

Barbie Genital Estetiği

Barbie Genital Estetiği, dünyada en çok merak edilen ve en çok uygulanan estetik uygulamaları arasında yerini aldı. İlk olarak ABD’de isim bulan, kombine ameliyat ve ameliyatsız işlemlerle uzman jinekologlar tarafından uygulanan yöntem, sadece estetik amaçlı olarak uygulanmakla kalmıyor, çiftlerin cinsel hayatı üzerinde oldukça olumlu değişimlere destek olurken kadınlarda da pek çok rahatsızlığın giderilmesinde kullanıyor. İşte Barbie Estetiği ile alakalı merak edilenler…

Barbie Vajina Estetiği’nin Hollywood’lu ünlüler tarafından başlatıldığını buradan da Avrupa’ya ve ülkemize geldiğini, kadınların da en çok tercih ettiği genital estetik ameliyatlar arasında yer aldığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Âzer Aras Uluğ, “Barbie Vajina Esteğinde amaç, Barbie bebeğe benzemekle beraber, işin alt yapısını incelediğimizde bozulan ve deforme olan vajinanın anatomik ve fonksiyonel olarak eski haline getirilmesi amaçlanmaktadır.

Barbie bebeğin genital sisteminde dış dudaklar daha dolgundur, iç dudaklar daha ince ve daha kibardır. İç dudakları tamamen almaya biz çok sıcak bakmıyoruz çünkü iç dudakları aldığımız zaman vajina açık hale gelecek bu da enfeksiyonlara zemin hazırlayacaktır. Burada asıl ama dış görünüşünün daha güzel görünmesi ve fonksiyonel anlamda daha işlevsel olarak vajinanın kullanılabilmesidir.  Barbie estetik görünümü birkaç farklı prosedürün kombinasyonundan oluşur. Labioplasti, klitoris çevresindeki katlantıların düzeltilmesi ve büyük dudaklara; hyalüronik asit veya otolog yağ enjeksiyonlarıyla dolgunluk kazandırılması gibi uygulamaları kapsıyor.” dedi.


Barbie Genital Estetiği: Labioplasti, Klitoris estetiği ve PRP işlemleri aynı anda uygulanıyor

Barbie Vajina Estetiği kapsamında en sık uygulanan cerrahi yöntemlerden biri olan Labioplasti ameliyatıdır. Labioplasti ameliyatına biz iç dudak estetiği ameliyatı da demekteyiz. İç dudakların, sarkık, büyük koyu renkli, asimetrik ve kırışık olması durumunda özel mikro cerrahi yöntemlerle küçültülerek, simetrik dış dudakların içinde kalan, ince yapılar haline getirilerek güzel ve estetik bir görünüme kavuşturulması hedeflenir. Aynı seansta gerek görülürse klitoris estetiği de uygulanabilmektedir.

Klitoris katlantıları ve klitoris derisi kalın ise labioplasti operasyonuna klitoris estetiğinin de eklenmesi gerekebilmektedir. Sadece labioplasti yapılması sonucunda, fazlalık kalan klitoris katlantıları, mikro penis gibi kötü bir görünüme neden olabilmektedir. Klitoris cerrahisi ise oldukça dikkatli ve özenli yapılması gereken bir cerrahidir. Klitorise giden damar ve sinir yapılara dikkat etmek oldukça önemlidir. Bu alana hakim olan, ehil ve deneyimli bir cerrahi hekim tarafından yapıldığında cinsel hazda ve doyumda artış sağlanmaktadır. Aksi durumda ne yazık ki geri dönüşü imkansız cinsel his kaybı yaşanabilir.

Barbie Vajina Estetiği kombine işlemleri arasında; dış dudakların içlerinde boşalma ve kırışma varsa bunlara kök hücreden zengin yağ dolgusu, hyalorinik asit dolgusu uygulanır. Bu yöntemlerin dışında kişinin kendi kanından hazırlanan trombositten zengin serum uygulaması da aynı seansta uygulanabilir. Bu işleme O- Shot (Orgazm aşısı) denilmektedir bu uygulama istek ve uyarılmayı kolaylaştırmakta kadının cinsel tatmini yönünde olumlu faydalar sağlamaktadır. Hyaloronik asit dolgularla G nokta büyütme gibi vajinal orgazmı hedefleyen uygulamalar da birlikte uygulanabilmektedir.” şeklinde bilgi verdi.

Hem güzelleşme hem cinsel doyum sağlıyor.

Barvie Vajjina Estetiği ameliyatlarının, kadının daha hoş ve estetik görünümü yanı sıra cinsel doyum anlamında da önemli bir destekleyici olduğunu ifade eden Dr. Âzer Aras Uluğ, “Kombine bir işlem olan Barbie Vajina Estetiği ile kadının genital bölgesi güzelleşip gençleşmesi ile kalmıyor, aynı zamanda kadının cinsel haz ve doyumunda da büyük rol oynuyor.


Ayrıca dar pantolon, tayt, mayo, bikini giyememe, iç çamaşırından dolgun taşan dokular ve bunların oluşturduğu rahatsızlık hissi, bisiklete – motora binememe, idrar yaparken bacaklarının içine doğru işeme, kaşıntı, sık vajinal enfeksiyon, mantar enfeksiyonu ve sık idrar yolu enfeksiyonu geçirme, cinsel ilişkide ağrı, cinsel birleşme sırasında uzun fil gibi kulakların yani labiumlarını tutmak zorunda kalması gibi sorunlar da eşzamanlı olarak giderilmiş oluyor. Kadınlar cinsel anlamda daha özgüven sahibi oluyor. Kombine genital güzelleştirme prosedürleriyle elde edilen Barbie genital estetik yöntemleri ile özel bölgeye oldukça genç ve çekici bir görsellik kazandırılıyor.

Barbie genital estetik, sarkan veya düzensiz görünümde olan iç dudakların daha estetik bir şekilde kamufle olmasını sağlıyor. Dış genital bölgenin fonksiyonelliğini artıran kombine prosedürler aynı zamanda çiftlerin cinsel yaşam kalitesini de büyük ölçüde artırıyor.” dedi.

Barbie Vajina Estetiğinde ameliyat süreci nasıl?

Barbie vajina estetiğinde ameliyat süreci ile ilgili ayrıntılara tek tek değinen Dr. Âzer Aras Uluğ sözlerine şöyle devam etti.

“Barbie vajina estetiği genel veya lokal anestezi altında, ameliyathane ortamında Kadın Doğum Uzmanları tarafından uygulanan ameliyatlardır. Ameliyat süresi ortalama 1.5-2 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası genellikle hastanede yatış gerekmez. İşlem sonrası genellikle ciddi bir acı ya da ağrı hissedilmez. Operasyonun ardından birkaç günlük istirahatin ardından kişiler normal yaşantılarına dönebilirler. Barbie Vajina Ameliyatının ardından uzun süre ayakta kalınmamalıdır. Hekim tarafından reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılması gerekir. Barbie vajina estetiği sonrası 1 ay cinsel ilişkiden, ağır sporlardan, sauna, havuz ve denizden uzak durulması önerilir.

Tedavi kişiye özel planlanır!


Barbie Vajina Estetiğinde tedavi protokolü doktorun hastayı muayene etmesinin ardından, belirlenen kriterler dahilinde kişiye özel olarak planlanır. Yöntem bakireler de dahil olmak üzere işlem gerektiren her kadına uygulanabilir.”

2024 genital estetik trendleri


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.