Burçların Bilgeliği ve Gezegenlerin Öğüdü

Ruhsal Yolun Kuralları ve Etikleri | Yazı Dizisi Bölüm -4- 

Burçların Bilgeliği ve Gezegenlerin Öğüdü

Burçların Bilgeliği

Her bir burcun da bize anlatmak ve öğretmek istediği erdemler ve bilgelikler vardır.  Bu mükemmelliğe giden yolun basamaklarıdır. Bunları şöyle özetleyebiliriz:

Koç: Güç, liderlik ve girişkenlik için içteki savaşçıyı uyandırın.

Boğa: İçsel ve maddi refah için öz-değerinize ve yeteneklerinize bağlanın.

İkizler: Zekanıza güç verin ve iletişim becerilerinizi geliştirin.

Yengeç: aile ilişkilerini ve evim dediğiniz fiziksel yeri iyileştirin.

Aslan: Yaratıcılığınızı, sevgiyi ve oyun severliğinizi canlandırın.

Başak: İşi, sağlığı ve daha iyi bir beslenme biçimini vurgulayın ve insanlığa hizmete odaklanın.

Terazi: yaşamınıza eş ve romantik ilişkiler çekin

Akrep: Yaşamınıza samimi yakınlık, cinsellik ve dönüşüm katın.

Yay: şans, seyahat ve iyimserlik mucizeleri ile bağlantı kurun.

Oğlak: Kariyer Hedeflerinize ulaşmaya çalışın.

Kova: Arkadaşlıkları ve toplumunuzla bağlarınızı geliştirin.

Balık: İç gizemcinizi harekete geçirin ve kişisel spiritüel klavuzunuzu saptayın.

Kaynak: Gahl Eden Sasson, Kozmik gezgin, Butik Yayınları

[divider]

Burçların Bilgeliği ve Gezegenlerin Öğüdü

Gezegenlerin Öğüdü

Tanrıların Elçisi Merkür; Zekânı ve iletişim kurma yeteneğini geliştir.  Dikkatli konuş, dikkatli dinle, bilgi alma ve bilgi verme dengesini doğru kur. Her daim kendini yeni şeyler öğrenerek geliştir.


Sonsuzluğun Duygusal Doğası Venüs;
Yaşamdan zevk al, finansal ve kişisel ilişkilerini dengele. İçindeki sanatçıyı ortaya çıkar ve doğadan ilham al. Tüm yaşamı sev ve başkalarının sevgisini kabul et. Eylemlerini ve davranışlarını şefkat, hoşgörü ve sevgiyle sergile.

Ulu Savaşçı Cesur Mars;  Mizacını ortaya koy, gücü bilgelikle kullan. Cesaret et ve dürtülerini, enerjini baskılama. Savaşçı yeteneklerini sadece düzen ve barış için sergile. Lider ol, başkalarının önden gitmesini bekleme. Hayat mücadelesinden tüm gücünü ve cesaretini ortaya koy.

Neşeyi ve Şansı Yayan Yüce Jupiter; Çevrenle paylaş ve paylaşımları içtenlikle kabul et. Evrenin sana gönderdiği şansı kabul et ama her daim şanstan medet umma. Koşulsuz bir şekilde sev ve evrenin lütfünü kabul et ve sende karşılıksız olarak lütfünü ver. Kaynağın sınırsız olduğunu bil ve açgözlü olma.

Karmanın ve Anlayışın Beyi Satürn;  Hayatın sana getirdiği zorluklardan ve mücadelelerden korkma. Bunlardan ders alarak ancak tekâmül edebilirsin. Yaşam ve ölüm doğanın bir dengesi ve herkes bu döngünün bir parçasıdır, o yüzden ölümün doğallığını en az doğumun doğallığı kadar kabul et.  Bu döngünün her an gerçekleştiğini fark et. Disiplinli ol ve odaklan, azmini ortaya koy. Korkularının üzerine git.

Gökyüzünün Kadim Tanrıçası Ay; Sezgilerine kulak ver ve iç sesini dinle. İçindeki dişil enerjiyi dengele. Duygularına sahip çık ve doğru ifade et. Dönüştürüp değiştirmenin bilgeliğinin farkında ol. Bilgeliğin sürekliliğini sağla.

Gökyüzünün Kadim Tanrısı Güneş; Yaratıcı ol ve yaşamın enerjisini hayatına taşı. Her daim canlı ve neşeli kal.  İçindeki eril enerjiyi dengele.  Yeni şeyler yaratmanın ve düşüncülere form vermenin zevkini çıkar.

[divider]


ÖNCEKİ  SONRAKİ

[divider]

Yazı Dizisi Konu Başlıkları


  • Ruhsal Yolun Kuralları ve Etikleri – Giriş