2012 Yılında İndigo Dergisi’nde en çok okunan yazılar

2012 Yılında İndigo Dergisi’nde En Çok Okunan Yazılar

01. Dikkat! Foton Kuşağı Etkisindeyiz!
Özgül Süsler 
Dünya’nın enerjisi de insanoğlunun tekamül sürecine bağlı olarak yükseliyor. Her bir bireyin bilincindeki açılımlar, toplu bilinçte artışa sebep olduğu için Dünya’nın tekamülüne hizmet ediyor. Ve dünya insanı birliğe ulaşmak için artık son dönemeçte. Uzmanların foton kuşağı dediği bir enerji alanına giriyoruz. Her şeyde olduğu gibi Dünya’nın bu enerji kuşağına girişi de yavaş yavaş gerçekleşiyor. Bu süreç birkaç yıl önce başladı ve hala devam ediyor.

[divider]

02. Buğday Çimi’nin Faydaları: Kanserle Mücadelede ‘Laetril’ Mucizesi
Mehmet Karaarslan 
Buğday çimi, kanser gibi ölümcül hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde son derece etkili. Sıvı oksijenle dolu olan buğday çimi, acıbadem ve kayısı çekirdeği, doğanın en güçlü anti kanseri olan ‘laetril’ içeriyor. İşte buğday çiminin bilinmeyen faydaları… 

[divider]

03. Şi’ra Mercan Özgür ile “İsmin Kaderini Nasıl Etkiliyor”
Burçin İvren  
Bazen insan soluklanmak istiyor. Anlam arayışını eğlenceli kılmak istiyor. Benim için de öyle oldu. Ve tanışık kaldığım pek çok ismin çağırdığı enerjileri incelemeye koyuldum.  Şaşırdım elbet. Harflerin tanımları nasıl bu kadar karakterlerimiz ile tutarlı olabilir ki? Kitabın yazarına ulaşmalı, sizler için keyifli bir söyleşi gerçekleştirmeliydim.

 

04. Beşinci Boyuta Taşınıyoruz
Nilgün Nart 
Dünya gezegeninde var olmak istiyorsak, gezegeni yuvamız kılabilmeliyiz. Gezegeni sömürmeden, parçalamadan, yok etmeden, dünyanın kölesi olmadan ve sahibi olmadan, gezegene “Yoldaş” olabilmeliyiz.

 

[divider]

05. Şems’ten Doğan Güneş: Mevlana
Murat Tali 
Uzun zamandır öykülerle bezenmiş bir aşkı anlatan ve bu aşka teslim olup büyülenmiş bir şekilde yaşayan insanlar, kimliklerinden arınıp gerçeği bulmuş iki bedenlinin hayat hikayelerinin kendilerine anlatılan taraflarından bakarak dile geliyorlar. Kâh Mevlana’dan bir aşk sözü, kâh Şems’ten bir büyülü yaşam öyküsü dökülüyor ortalıklara. Bu kadar aşk ve varoluşun içinde tezahür eden bu iki aşık için bildiklerinizi biraz değiştiriyoruz.

[divider]

06. Dejavu ve Paralel Evrenler
Nesrin Dabağlar 
Son yıllarda ortaya çıkan Sicim Teorisi, M Teorisi ve Görelilik Teorisi ile Kuantum mekaniğini içine alarak birleşen yeni bakış açısına göre, bizim çok sayıda paralel evrenimiz ve bu evrenlerde yaşayan diğer eşbenlerimiz var.

[divider]

07. Cinselliği En Son Ne Zaman Konuştunuz?
Mustafa Emin Palaz 
“Türk insanı, erkek olsun, kadın olsun cinselliği yaşayamıyor. Bunda kültürel ve toplumsal tabuların, çekincelerin, değer yargılarının önemi çok büyük. Cinsellik konusunda Türk toplumu çok hasta! Bu hastalık da giderek büyüyor.” (Doç Dr. Ümit Sayın)

[divider]

08. Dilekler için Meditasyon Teknikleri
Efe Elmas 
Meditasyon, ruhsal gelişimin temel taşıdır, uzun süreli meditasyonlarda kişi yarı trans haline geçmeyi ve zihnini daha yüksek enerjisel potansiyellere çıkarmayı öğrenir. Haliyle bu bilinç konumunda dileklerin ve enerjilerin evrene ulaşması daha kolaydır.

[divider]

09. CERN ve “Tanrı Parçacığı Deneyi”
Burçin İvren 
Kesin bulgulara varılamaması gibi bir ihtimal olmasına rağmen, niçin bu kadar büyük bir bütçe bu deney için ayrılıyor? Bu deney niçin bu kadar önemli? Büyük Hadron Çarpıştırıcısı’nı yöneten en yetkin isimlerden biri olan CERN İletişim Direktörü  James Gillies, İndigo Dergisi’ne konuştu.

[divider]

10. Yavuz Dizdar ile ‘Süt ve Süt Ürünlerindeki Risk: GDO ve Kanser’
Burçin İvren 
Kanser. Ne kadar ürkütücü bir sözcük değil mi? Bir diğer ürkütücü yanı ise, artık yaşamın içine çokça nüfuz etmesi. Oysa bizler sadece ‘savaş’ değil, aynı zamanda ‘kanser’ çağındayız da. Ve bunu söylemek üzücü… Onkolog Yavuz Dizdar ile görüştüm. Kendisi hakikaten cesur bir doktor. Bu sebeple sizlerin her bir açıklamayı iyice okumanız gerekiyor. Çünkü gerçeği bilmek hakkımız.

 

2012’nin Bilim yazıları

 

2012’nin Sağlık yazıları

 

2012’nin Kültür Sanat yazıları

 

2012’nin Ruhsal yazıları

 

2012’nin Yaşam yazıları

 

2012’nin Çevre yazıları

 

2012’nin Kritik yazıları

 

2012’nin Sosyal Sorumluluk yazıları

 

İndigo Dergisi Sosyal Medya Festivali’nde ödül aldı