Bilderberg toplantıları dünyanın kaderini mi belirliyor?

Diğer Adı “Dünya Hükümeti”dir. Dünyanın soğuk savaş dönemine girmesi ile birlikte aktif olarak faaliyete başlamıştır. 1954 tarihinde kurulmuştur. Amerika Birleşik Devletleri ve İngiliz sömürüsünü dünyaya yaymayı amaçlar. Üst akılları tabi ki Siyonizm’dir.  Bu kuruluş adını, toplantının ilk düzenlendiği Hollanda’nın Bilderberg Oteli’nden alır.

Bilderberg Toplantıları dünyanın kaderini mi belirliyor

Bilderberg toplantıya katılanlar dünyanın; siyaset, uluslararası ilişkiler, finans, ekonomi ve teknoloji alanındaki önemli isimlerdir.

Dünya Bankası ve IMF yöneticileri bu toplantıların daimi üyelerdir. Toplantılar her sene farklı bir ülkede yapılır. Toplantılar ve içeriği çok gizli tutulur ve toplantı bitiminde bir basın açıklaması yapılmaz. Alınan kararların ülkeler tarafından uyulması şarttır. Buna kısaca dayatma diyebiliriz. Bu toplantılarda siyasi kararlar alınmaz gibi görünse de ülkelerin konjonktürel ve çıkar odaklı yapısına göre kısmen siyasi karar mekanizması işletilebilir. Birçok ülkenin siyasi liderleri ve lider adayları bu toplantıda belirlenir.

Bu kuruluşun en büyük finansal destekçisi Rockefeller ailesidir.  Bildiğiniz üzere her sene açıklanan Dünya’nın en zenginleri listesinde daima Bill Gates’leri, Carlos Slim’leri, Warren Buffet’leri görürsünüz. Onlarında servetleri 50 ila 100 milyar dolar arasındadır. Sadece Rockefeller ailesinin serveti 5 Trilyon Dolar ile 10 Trilyon dolar arasındadır. ABD’nin bile milli gelirinin 15 Trilyon dolar olduğunu düşünürseniz varın artık gerisini siz hesap edin. Dünyadaki yüzlerce ülkenin milli gelirinden daha büyük bir servete sahip olan Rockefeller ailesi bu servetiyle elbette siyaset ile ciddi bağlar kurmuştur. (!)

Rockefeller ailesinin bu toplantıların en büyük finansörü ve destekçisi olması sizce tesadüf mü?

bilderberg-toplantılar-dünyanın-kaderini-mi-belirliyor

Bu toplantılarda alınan kararların gizli tutulmasındaki amaç oluşacak kaouslar, spekülatif tepkilerin önüne geçmek ve toplantıda alınan kararların uygulanabilirliğine bir zarar gelmesinin önüne geçmektir. Ülkelerde oluşacak siyasi ve ekonomik her türlü durumun masaya yatırıldığı ABD ve İngiliz odaklı sömürünün, kapitalizm çerçesinde çıkarlar oluşturulduğu bu toplantılar aslında birçok kesim tarafından tepki ile karşılanmaktadır. Lakin buna rağmen toplantıda alınan kararların pratikte faaliyete geçmesinin önünde hiçbir engel maalesef yoktur. Organizasyonun yapısının dayandığı sermeye gücü yani kısaca parasal büyüklük üst akıl olarak tabir edilen sitemin tüm ülkelerde istediği şekilde organize edilebildiğinin açık bir göstergesi. Hükümetler yıkıp, hükümetler kuran, ülkeleri istedikleri istikamette ilerleteni siyasi, coğrafi, ekonomik tüm kararların onayını veren, çıkar odaklı tüm gizli anlaşmaların yapıldığı bir organizasyondur. Wikileaks son belgelerinde, Bilderberg toplantılarının, Dünya’da yapılan global bir çok ticari anlaşmayı şekillendirdiği ortaya çıktı.(!)126

Dünya’nın siyasi gidişatı, oluşacak kaoslar, ülkelerin durumları, stratejik tüm hamleler, dünya ekonomisi gibi tüm olayların ekseninde bu toplantı vardır. Kısaca “Savaşları başlatan, savaşları bitiren” tüm kararlar bu toplantıda alınır. Temelinde, “Siyonist ” yani Yahudi temelli bir üst akılın olduğu, paranın gücünü kullananların, tüm Dünya’ya hakim olmak için oynadığı bir satrançtır diyebiliriz.

Türkiye’nin Bilderberg toplantılarına katılımı

Türkiye’nin Bilderberg Grubu‘na mensup yaklaşık 40′a yakın yaşayan üyesi vardır. ‘Türkiye’yi uzun dönem yöneten pek çok kişi Bilderberg üyesi olarak kalmıştır. 1950’li yıllardan sonra pek çok iç ve dış politikayı Türkler değil, Bilderberg, CFR ve Trilateral Komisyon Üyeleri belirlemiştir’. Bilderberg’in Türkiye sorumlusu Henry Kissinger’dır. Koç Holding eski yönetim kurulu başkanı Rahmetli Mustafa Koç her toplantıya katılır ve Türkiye sorumlusuydu. Bilderberg toplantıları 18–20 Eylül 1959’da İstanbul Yeşilköy’de, 25–27 Nisan 1975’te İzmir Çeşme’de Altın Yunus Otel’de ve 31 Mayıs-3 Haziran 2007 yılında yine İstanbul’da Ritz Carlton Otel’de olmak üzere 3 kez Türkiye’de yapılmıştır.

1957 yılından beri Bilderberg toplantılarına katılan Türklerin listesi

YerYılKatılım
St. Simons Adası, ABD1957Muharrem Nuri Birgi, Adnan Menderes (Daveti kabul etti, katılamadı)
Buxton, İngiltere1958Muharrem Nuri Birgi (Diplomat)
Cannes, Fransa1963Muharrem Nuri Birgi (NATO Temsilcisi)
Williamsburg, ABD1964Muharrem Nuri Birgi (NATO Temsilcisi)
Villa D’Este, İtalya1965Muharrem Nuri Birgi, Nejat F. Eczacıbaşı (Eczacıbaşı Holding)
Wiesbaden, Almanya1966Muharrem Nur Birgi
Cambridge, İngiltere1967Muharrem Nur Birgi,
Mont Tremblant, Kanada1968Muharrem Nur Birgi, İlter Türkmen (Diplomat)
Marienlyst, Danimarka1969Muharrem Nur Birgi,
Bad Ragaz, İsviçre1970Muharrem Nur Birgi,
Woodstock, ABD1971Selahattin Beyazıt (Pirelli, GS eski Başkanı), Muharrem Nur Birgi
Knokke, Belçika1972Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Saltsjöbaden1973Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Megeve, Fransa1974Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Çeşme, Türkiye1975Semih Akbil (Diplomat), Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi, İhsan Sabri Çağlayangil (Dışişleri Bakanı), İhsan Doğramacı (Akademisyen), Bülent Ecevit, Turan Feyzioğlu (Siyasetçi), Oğuz Gökmen (Diplomat-yazar), Kamran İnan (Bakan), Hasan E. Işık (Dışişleri Bakanı), Gülten Kazgan (Akademisyen-yazar), Halil Tunç (Sendikacı), Memduh Yaşa (Akademisyen-siyasetçi), Selçuk Yaşar (Tüsiad kurucularından,Tuborg-Pınar Holding)
Torquay, İngiltere1976Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Princeton, ABD1978Selahattin Beyazıt,
Baden, Almanya1979Selahattin Beyazıt
Bad Aachen1980Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Bürgenstock1981Selahattin Beyazıt (Bu tarihte yürütme komitesine giriyor), Kamran İnan,
Sandefjord1982Selahattin Beyazıt, Haluk Özgül (Norveç Büyükelçisi), Metin Toker (Milliyet köşe yazarı),
Chateu Montebello1983Selahattin Beyazıt, M. Nuri Birgi, İlter Türkmen (İçişleri Bakanı), Baki Alkın (Türkmen’in asistanı)
Chateu Montebello1984Yıldırım Aktürk, (Devlet Bakanı Yardımcısı), Selahattin Beyazıt, Tarık Şara (Enka Holding)
Rye Brook1985Selahattin Beyazıt, M. Nuri Birgi, Jak V. Kamhi (Profilo), Osman Olcay (Dışişleri Bakanı, NATO temsilcisi)
Gleneagler1986Selahattin Beyazıt, Yavuz Canevi (Merkez Bankası Başkanı), Seyfi Taşhan (Dış Politika Enstitüsü Direktörü),
Villa D’este1987Gündüz Aktan (Başbakan Danışmanı), Selahattin Beyazıt, Zekeriya Yıldırım (Merkez Bankası Başkanı)
Telfs-Buchen1988Selahattin Beyazıt, Ali Bozer (İçişleri Bakanı), Rüştü Saraçoğlu (Merkez Bankası Başkanı)
La Toja1989Selahattin Beyazıt, Ali Bozer (Bakan Yardımcısı), İsmail Cem (CHP Milletvekili),
Glen Cove1990Selahattin Beyazıt, Erdal İnönü, Mesut Yılmaz,
Baden-Baden1991Selahattin Beyazıt, Vahit M. Halefoğlu (eski Dışişleri bakanı), Tugay Özçeri (Dışişleri bakanlığı diplomatı),
Evian-les Bains, Fransa1992Selahattin Beyazıt, Emre Gönensay (Başbakan baş danışmanı),
Vouliagmeni1993Selahattin Beyazıt, Hüseyin E Çelem (Yunanistan Büyükelçisi), Talat S. Halman (Akademisyen), Rüştü Saraçoğlu (Merkez Bankası Başkanı)
Helsinki, Finlandiya1994Ali Hikmet Alp (Diplomat), Selahattin Beyazıt, Rahmi Koç (Koç Holding)
Zürih, İsviçre1995Selahattin Beyazıt, Cem Boyner (Yeni Demokrasi Hareketi), Hikmet Çetin (Eski Dışişleri Bakanı),
Toronto, Kanada1996Selahattin Beyazıt, Gazi Erçel (Merkez Bankası), Emre Gönensay (Dışişleri Bakanı),
Atlanta, ABD1997Selahattin Beyazıt, Dinç Bilgin (Sabah), Gazi Erçel (Merkez Bankası), Üstün Ergüder (Boğaziçi Dekanı), Sinan Tara (Enka Holding),
Ayrshire, İskoçya1998Uğur Bayar (Özelleştirme İdaresi), İsmail Cem (Dışişleri Bakanı), Meral Gezgin Eriş (IKV Başkanı), Suna Kıraç (Koç Holding),
Sintra, Portekiz1999Gazi Erçel, Sedat Ergin (Hürriyet), Suna Kıraç, Erkut Yüceoğlu (Tüsiad),
Brüksel, Belçika2000Nuri Çolakoğlu (NTV), Muharrem Kayhan (Söktaş),
Stenungsund, İsveç2001Gazi Erçel, Özdem Sanberk (İngiltere Büyükelçisi),
Chantilly, ABD2002Kemal Derviş (Ekonomi Bakanı), Bülend Özaydınlı (Koç Holding), Özdem Sanberk,
Versaille, Fransa2003Ali Babacan (Ekonomi Bakanı), Mehmet A. Ağar (DYP), Özdem Sanberk,
Stresa, İtalya2004Ali Babacan, Hasan Cemal (Milliyet Köşe yazarı), Kemal Derviş (Milletvekili), Mustafa Koç (Koç Holding)
Rottach-Egern, Almanya2005Ali Babacan, İmregül Gencer (Global Investment), Cüneyt Ülsever (Hürriyet köşe yazarı),
Ottowa, Kanada2006Egemen Bağış, Ümit Boyner (Boyner Holding), Mustafa Koç, Kemal Köprülü (ARI Hareketi), Fehmi Koru (Yenişafak), Soli Özel (Akademisyen Bilgi Üniv.),
İstanbul, Türkiye2007Ali Babacan (Ekonomi Bakanı), Mehmet A. Birand (Köşe yazarı), Ümit Boyner, Cengiz Çandar (Gazeteci), Hikmet Çetin, Cem Duna (Eski AB elçisi), Emre Gönensay, Mustafa Koç, Ayşe Soysal (Boğaziçi Dekanı), Arzuhan Doğan Yalçındağ (Doğan Holding), Erkut Yüceoğlu (Tüsiad)
Chantilly, ABD2008Ali Babacan, Zeynep Göğüş (Gazeteci), Mustafa Koç, Faik Öztrak (Milletvekili), Ferit Şahenk (Doğuş Holding),
Vouliagmeni, Yunanistan2009Ali Babacan, Mustafa Koç, Suzan Sabancı Dinçer (Sabancı Holding), Agah Uğur (Borusan Holding),
Barcelona2010Ali Babacan, Mustafa Koç, Sami Kohen (Milliyet), Suzan Dinçer Sabancı, Agah Uğur,
St. Morriz, İsviçre2011Sürreyya Ciliv (Turkcell, Tayyibe Gülek Domaç (Eski İçişleri Bakanı), Mustafa Koç, Şefika Pekin (Pekin&Bayar Hukuk Firması)

 

YerYılKatılım
St. Simons Adası, ABD1957Muharrem Nuri Birgi, Adnan Menderes (Daveti kabul etti, katılamadı)
Buxton, İngiltere1958Muharrem Nuri Birgi (Diplomat)
Cannes, Fransa1963Muharrem Nuri Birgi (NATO Temsilcisi)
Williamsburg, ABD1964Muharrem Nuri Birgi (NATO Temsilcisi)
Villa D’Este, İtalya1965Muharrem Nuri Birgi, Nejat F. Eczacıbaşı (Eczacıbaşı Holding)
Wiesbaden, Almanya1966Muharrem Nur Birgi
Cambridge, İngiltere1967Muharrem Nur Birgi,
Mont Tremblant, Kanada1968Muharrem Nur Birgi, İlter Türkmen (Diplomat)
Marienlyst, Danimarka1969Muharrem Nur Birgi,
Bad Ragaz, İsviçre1970Muharrem Nur Birgi,
Woodstock, ABD1971Selahattin Beyazıt (Pirelli, GS eski Başkanı), Muharrem Nur Birgi
Knokke, Belçika1972Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Saltsjöbaden1973Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Megeve, Fransa1974Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Çeşme, Türkiye1975Semih Akbil (Diplomat), Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi, İhsan Sabri Çağlayangil (Dışişleri Bakanı), İhsan Doğramacı (Akademisyen), Bülent Ecevit, Turan Feyzioğlu (Siyasetçi), Oğuz Gökmen (Diplomat-yazar), Kamran İnan (Bakan), Hasan E. Işık (Dışişleri Bakanı), Gülten Kazgan (Akademisyen-yazar), Halil Tunç (Sendikacı), Memduh Yaşa (Akademisyen-siyasetçi), Selçuk Yaşar (Tüsiad kurucularından,Tuborg-Pınar Holding)
Torquay, İngiltere1976Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Princeton, ABD1978Selahattin Beyazıt,
Baden, Almanya1979Selahattin Beyazıt
Bad Aachen1980Selahattin Beyazıt, Muharrem Nur Birgi
Bürgenstock1981Selahattin Beyazıt (Bu tarihte yürütme komitesine giriyor), Kamran İnan,
Sandefjord1982Selahattin Beyazıt, Haluk Özgül (Norveç Büyükelçisi), Metin Toker (Milliyet köşe yazarı),
Chateu Montebello1983Selahattin Beyazıt, M. Nuri Birgi, İlter Türkmen (İçişleri Bakanı), Baki Alkın (Türkmen’in asistanı)
Chateu Montebello1984Yıldırım Aktürk, (Devlet Bakanı Yardımcısı), Selahattin Beyazıt, Tarık Şara (Enka Holding)
Rye Brook1985Selahattin Beyazıt, M. Nuri Birgi, Jak V. Kamhi (Profilo), Osman Olcay (Dışişleri Bakanı, NATO temsilcisi)
Gleneagler1986Selahattin Beyazıt, Yavuz Canevi (Merkez Bankası Başkanı), Seyfi Taşhan (Dış Politika Enstitüsü Direktörü),
Villa D’este1987Gündüz Aktan (Başbakan Danışmanı), Selahattin Beyazıt, Zekeriya Yıldırım (Merkez Bankası Başkanı)
Telfs-Buchen1988Selahattin Beyazıt, Ali Bozer (İçişleri Bakanı), Rüştü Saraçoğlu (Merkez Bankası Başkanı)
La Toja1989Selahattin Beyazıt, Ali Bozer (Bakan Yardımcısı), İsmail Cem (CHP Milletvekili),
Glen Cove1990Selahattin Beyazıt, Erdal İnönü, Mesut Yılmaz,
Baden-Baden1991Selahattin Beyazıt, Vahit M. Halefoğlu (eski Dışişleri bakanı), Tugay Özçeri (Dışişleri bakanlığı diplomatı),
Evian-les Bains, Fransa1992Selahattin Beyazıt, Emre Gönensay (Başbakan baş danışmanı),
Vouliagmeni1993Selahattin Beyazıt, Hüseyin E Çelem (Yunanistan Büyükelçisi), Talat S. Halman (Akademisyen), Rüştü Saraçoğlu (Merkez Bankası Başkanı)
Helsinki, Finlandiya1994Ali Hikmet Alp (Diplomat), Selahattin Beyazıt, Rahmi Koç (Koç Holding)
Zürih, İsviçre1995Selahattin Beyazıt, Cem Boyner (Yeni Demokrasi Hareketi), Hikmet Çetin (Eski Dışişleri Bakanı),
Toronto, Kanada1996Selahattin Beyazıt, Gazi Erçel (Merkez Bankası), Emre Gönensay (Dışişleri Bakanı),
Atlanta, ABD1997Selahattin Beyazıt, Dinç Bilgin (Sabah), Gazi Erçel (Merkez Bankası), Üstün Ergüder (Boğaziçi Dekanı), Sinan Tara (Enka Holding),
Ayrshire, İskoçya1998Uğur Bayar (Özelleştirme İdaresi), İsmail Cem (Dışişleri Bakanı), Meral Gezgin Eriş (IKV Başkanı), Suna Kıraç (Koç Holding),
Sintra, Portekiz1999Gazi Erçel, Sedat Ergin (Hürriyet), Suna Kıraç, Erkut Yüceoğlu (Tüsiad),
Brüksel, Belçika2000Nuri Çolakoğlu (NTV), Muharrem Kayhan (Söktaş),
Stenungsund, İsveç2001Gazi Erçel, Özdem Sanberk (İngiltere Büyükelçisi),
Chantilly, ABD2002Kemal Derviş (Ekonomi Bakanı), Bülend Özaydınlı (Koç Holding), Özdem Sanberk,
Versaille, Fransa2003Ali Babacan (Ekonomi Bakanı), Mehmet A. Ağar (DYP), Özdem Sanberk,
Stresa, İtalya2004Ali Babacan, Hasan Cemal (Milliyet Köşe yazarı), Kemal Derviş (Milletvekili), Mustafa Koç (Koç Holding)
Rottach-Egern, Almanya2005Ali Babacan, İmregül Gencer (Global Investment), Cüneyt Ülsever (Hürriyet köşe yazarı),
Ottowa, Kanada2006Egemen Bağış, Ümit Boyner (Boyner Holding), Mustafa Koç, Kemal Köprülü (ARI Hareketi), Fehmi Koru (Yenişafak), Soli Özel (Akademisyen Bilgi Üniv.),
İstanbul, Türkiye2007Ali Babacan (Ekonomi Bakanı), Mehmet A. Birand (Köşe yazarı), Ümit Boyner, Cengiz Çandar (Gazeteci), Hikmet Çetin, Cem Duna (Eski AB elçisi), Emre Gönensay, Mustafa Koç, Ayşe Soysal (Boğaziçi Dekanı), Arzuhan Doğan Yalçındağ (Doğan Holding), Erkut Yüceoğlu (Tüsiad)
Chantilly, ABD2008Ali Babacan, Zeynep Göğüş (Gazeteci), Mustafa Koç, Faik Öztrak (Milletvekili), Ferit Şahenk (Doğuş Holding),
Vouliagmeni, Yunanistan2009Ali Babacan, Mustafa Koç, Suzan Sabancı Dinçer (Sabancı Holding), Agah Uğur (Borusan Holding),
Barcelona2010Ali Babacan, Mustafa Koç, Sami Kohen (Milliyet), Suzan Dinçer Sabancı, Agah Uğur,
St. Morriz, İsviçre2011Sürreyya Ciliv (Turkcell, Tayyibe Gülek Domaç (Eski İçişleri Bakanı), Mustafa Koç, Şefika Pekin (Pekin&Bayar Hukuk Firması)
Chantilly, ABD2012Ali Babacan, Enis Berberoğlu, Fuat Keyman, Mustafa Koç, Serpil Timuray
Londra2013Ali Babacan, Aslı Aydıntaşbaş, Haluk Dünçer, Soli Özel, Mustafa Koç, Şafak Pavey
Danimarka2014Mustafa Koç, Umut Oran, Nilüfer Göle, Ümit Taftalı, Cengiz Çandar
Avuturya, Tirol2015Selin Sayek Böke, İlhan Kesici, Mustafa Koç, Ahmet Üzümcü, Nuray Mert, Soli Özel

Diktatör Yarat Ülkeyi Fethet