Beyazıt Öztürk Türkiye’yi terk etti

Beyazıt Öztürk Türkiye’yi terk etti. Beyaz Show programıyla yıllardır büyük beğeniyle takip edilen ‘talk show’cu komedyen Beyazıt Öztürk’ün Türkiye’yi terk ettiği açıklandı.

Beyazıt Öztürk Türkiye'yi terk etti beyaz show bitti

Habertürk’ün haberine göre, programı hedef haline gelen Beyazıt Öztürk’ün yaşadığı sıkıntılar nedeniyle yurt dışına yerleşme kararı aldığı, bir süredir Barcelona’ya yerleştiği belirtildi. Program çekimleri için Türkiye’ye gelen Öztürk’ün, program biter bitmez yeniden Barcelona’ya döndüğü ifade edildi.

Beyazıt Öztürk, programında Ayşe Çelik isimli konuğun “İnsanlar ölüyor” sözlerini alkışlattığı gerekçesiyle sosyal medyada hedef haline gelmiş, “Devletimizin, milletimizin yanındayız” diyerek geri adım atmıştı. Ancak programında bir protesto daha gerçekleşen Öztürk’ün son programının da asker ölümleri nedeniyle yayınlanmadığı duyurulmuştu.


Piyango Beyaz Show ve Beyazıt Öztürk’e ÇıktıCem Berberci

8 Ocak 2016 Cuma akşamına. Kanal D televizyonunda 20 yıldır Beyaz Show isimli programın sunuculuğunu yapan Beyazıt Öztürk’ün programına, kendisini öğretmen ve Diyarbakır’da yaşıyor olarak tanıtan bir kişi bağlandı. Yaklaşık 3 dakikalık konuşmasında “Diyarbakır’da yaşanan olaylara tepkisiz kalınmaması gerektiği” ile ilgili açıklamalar yaptı. Türkiye’deki insanlar bu olaydan sonra ikiye bölündü. Beyazıt Öztürk’ü bir kısım insan vatan haini ilan ederken, bir kısmı ise yayına bağlanan kişiyi telefonda konuşturduğu için tebrik etti.

Beyaz Show, formatı gereği eğlence içerikli bir program. Burada siyasi söylemlerin yeri pek olmuyor. Canlı yayınlanan bu programda, böyle konuşmaya başlayan bir seyirciye karşı telefon yarıda kesilip o konuşma yaptırılmasaydı, bu sefer insanlar Beyazıt Öztürk’ü bu olayların yaşanmasından memnun oluyor diye eleştirecekti.


Beyazıt Öztürk yayına bağlanan kişiyi medeni bir şekilde dinledi ve hiçbir insanın yaşamını yitirmemesi için birkaç cümle kuran kişiye katıldığını söyledi. Kaldı ki yayına bağlanan kişi kötü bir şey de söylemedi. Vicdanı, merhameti olan her kişi, insanların terör sebebiyle yaşamını yitirmemesini, bir ülkede sokağa çıkma yasağı olmamasını ister. Yazının devamı

***

Beyazıt Öztürk’e karalama kampanyası: Kim şu vatan haini? Erdal Kişioğlu


Bu ülkenin sevgilisi, değeri; alçak gönüllü, hoşgörülü, güler yüzlü insanı Beyazıt Öztürk’e, programı Beyaz Show’da öğretmen olduğu iddia edilen ancak öğretmen olduğu belirlenemeyen Ayşe Çelik’i programına telefon ile konuk edip onun “insancıl” düşüncelerine kulak vermesinden, ortak olmasından dolayı “vatan haini” yaftalamasında bulunuldu. Peki bu kadar kolay mı bir insanı vatan haini ilan etmek? Yazının devamı