Binali Yıldırım’ın ‘kafayı sıyırırsın’ videosu tekrar gündemde

2013’de Binali Yıldırım’ın yaptığı ‘bilişim’ konuşması yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu. Yıldırım’ın yaptığı bilişim konuşması, ABD Başkanı Obama’nın konuşmasıyla kıyaslanmıştı.

Binali Yıldırım'ın 'kafayı sıyırırsın' videosu tekrar gündemde

AKP’nin Genel Başkan adayı Binali Yıldırım oldu. Yıldırım’ın AKP Genel Başkanı ve Başbakan olarak geçmesi, yaptığı espirileri ve gafları sosyal medyada yoğun şekilde paylaşılıyor.

Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı yaptığı dönemde yaptığı bilişim konuşması, ABD Başkanı Barrack Obama’nın teknoloji üzerine aynı tarihlerde yaptığı konuşmaların kıyaslamasına yer veriliyor.


İşte o video:

Obama: Sadece oynamayın, izlemeyin; yaratıcı olun!

Ülkesinin gençlerine hitap edep ABD Başkanı Obama, onlara sadece teknoloji kullanmamalarını ‘üretmeyi’ de tavsiye ediyor.

Yıldırım: Fazla kafayı yormayın, sıyırırsınız!

Obama’nın ardından ekrana gelen Yıldırım ise “Bulut diye bir şey var…” diye başladığı konuşmasında gençlere “Bu bilişim… Fazla kafa yorarsan sıyırırsın” diye ilginç öğütlerde bulunuyor.

Yeni Başbakan Binali Yıldırım olacak

Yıldırım, Ak Parti’de Genel Başkan adayı olarak belirlendi. Tek aday olacağı için Binali Yıldırım, hükümeti kurmakla görevlendirilecek ve Türkiye’nin yeni Başbakanı olacak.

Binali Yıldırım’ın adı Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından resmen açıklandı. Ömer Çelik’ten sonra kürsüye çıkan Yıldırım, konuşmasına fıkrayla başladı.

AK Parti Kongresi ne zaman?


Ak Parti 22 Mayıs pazar günü yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongre’ye tek adayla girecek. AK Parti Kongresi’nin tamamlanması sonrası yeni Genel Başkan, Başbakanlık için hükümeti kuracak. Hükümetin bir hafta içinde güvenoyu alarak göreve başlaması bekleniyor.