Binali Yıldırım’ın ‘kafayı sıyırırsın’ videosu tekrar gündemde

2013’de Binali Yıldırım’ın yaptığı ‘bilişim’ konuşması yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu. Yıldırım’ın yaptığı bilişim konuşması, ABD Başkanı Obama’nın konuşmasıyla kıyaslanmıştı.

Binali Yıldırım'ın 'kafayı sıyırırsın' videosu tekrar gündemde

AKP’nin Genel Başkan adayı Binali Yıldırım oldu. Yıldırım’ın AKP Genel Başkanı ve Başbakan olarak geçmesi, yaptığı espirileri ve gafları sosyal medyada yoğun şekilde paylaşılıyor.

Yıldırım’ın Ulaştırma Bakanlığı yaptığı dönemde yaptığı bilişim konuşması, ABD Başkanı Barrack Obama’nın teknoloji üzerine aynı tarihlerde yaptığı konuşmaların kıyaslamasına yer veriliyor.


İşte o video:

Obama: Sadece oynamayın, izlemeyin; yaratıcı olun!

Ülkesinin gençlerine hitap edep ABD Başkanı Obama, onlara sadece teknoloji kullanmamalarını ‘üretmeyi’ de tavsiye ediyor.

Yıldırım: Fazla kafayı yormayın, sıyırırsınız!

Obama’nın ardından ekrana gelen Yıldırım ise “Bulut diye bir şey var…” diye başladığı konuşmasında gençlere “Bu bilişim… Fazla kafa yorarsan sıyırırsın” diye ilginç öğütlerde bulunuyor.

Yeni Başbakan Binali Yıldırım olacak

Yıldırım, Ak Parti’de Genel Başkan adayı olarak belirlendi. Tek aday olacağı için Binali Yıldırım, hükümeti kurmakla görevlendirilecek ve Türkiye’nin yeni Başbakanı olacak.

Binali Yıldırım’ın adı Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik tarafından resmen açıklandı. Ömer Çelik’ten sonra kürsüye çıkan Yıldırım, konuşmasına fıkrayla başladı.

AK Parti Kongresi ne zaman?


Ak Parti 22 Mayıs pazar günü yapılacak olan 2. Olağanüstü Kongre’ye tek adayla girecek. AK Parti Kongresi’nin tamamlanması sonrası yeni Genel Başkan, Başbakanlık için hükümeti kuracak. Hükümetin bir hafta içinde güvenoyu alarak göreve başlaması bekleniyor.


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.