Milliyet gazetesi Can Dündar’a saldırı haberini sildi

Silahlı saldırı sonucu öldürülen Abdi İpekçi’nin Milliyet gazetesi, Can Dündar’a yönelik saldırı girişimi haberlerini sansürledi.

can dündar milliyer sansürü

Can Dündar’a şok Milliyet sansürü

Milliyet gazetesi Can Dündar’a silahlı saldırının ardından skandal bir sansüre imza attı. Önce gazetenin internet sitesinde, Gazeteci Dündar’a saldırı girişimi haberleri son dakika olarak geçildi. Ancak “Türkiye’nin en çok tıklanan haber sitesi olduğu” iddiasıyla övünen gazetenin web sitesi, Can Dündar’a yönelik bu haberini daha sonra sitesinden kaldırdı. Can Dündar’a silahlı saldırı gişirimi

Milliyet, Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanması hakkındaki iddianameye ilişkin haberleri de birinci sayfasında Demirören ailesinin talimatı üzerine büyütmemişti.

Kurucusu silahlı saldırı sonucu öldürülen Abdi İpekçi‘nin gazetesi Milliyet, yıllarca köşe yazarlığını yapan Can Dündar’a yönelik saldırı girişimi haberini ve sosyal medya paylaşımlarını sildi.Can Dündar, Milliyet gazetesinde yazarken önce zorunlu tatile çıkarılmış daha sonra da işine son verilmişti.

Milliyet’in girdiği Can Dündar haberine ilişkin önbellek kayıtları:

milliyet gazetesi can dündar haberini sildi

Google sonuçlarında görünen Milliyet internet sitesinde şu an çıkan sayfa:


Milliyet'in girdiği Can Dündar haberine ilişkin önbellek kayıtları:

Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.