TSK’dan Hulusi Akar ve düğün açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Orgeneral Hulusi Akar’ın 14 Mayıs’ta aynı gün şehit cenazesinden çıkıp Erdoğan ailesinin nikahına katılmasıyla ilgili resmi web sitesi üstünden açıklama yaptı.

TSK'dan Hulusi Akar ve düğün açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı resmi web sitesinden yapılan açıklamada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın aynı gün saat 13:00’te Ankara’da Kocatepe Camii’nde düzenlenen Çukurca şehitlerinin cenazesine katıldığını, saat 15:00’te ise devlet protokolü çerçevesinde Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar’ın nikah törenine katıldığını belirtti.

İşte Genelkurmay’ın açıklamasının tam metni: 


“Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Komuta Heyeti ile birlikte, 14 Mayıs 2016 tarihinde saat 13:00’te; Çukurca’da hayatlarını kaybeden kahraman şehitlerimizin Ankara Kocatepe Camiinde düzenlenen cenaze törenlerine katılmışlardır.

Müteakiben, aynı Komuta Heyeti, aynı gün saat 15:00’te, İstanbul’da düzenlenen nikah törenine, devlet protokolü çerçevesinde katılmışlardır.

Bu kapsamda, sadece imza ve tebrikattan ibaret olan bir nikah davetine icabet edilmesine yönelik yapılan bazı haber ve yorumlar; insani ve vicdani olmaktan uzaktır.

Terörle Mücadeleye yoğun bir şekilde devam ettiğimiz bu günlerde, eleştiri ve yorumlarda insaflı ve yapıcı olunması, ayrıştırıcı dil kullanılmaması, ülkemizin ve aziz milletimizin birliği, beraberliği ve güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Ne olmuştu?

TSK tarihinde bir ilk yaşanmış; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile Selçuk Bayraktar’ın nikah şahidi olmuştu.


Sosyal medyada Hulusi Akar’ın nikah şahidi olduğu iddiası şehitlerin olduğu, şehit cenazelerinin kalktığı sırada olması nedeniyle tepkilere neden oldu.